Nugalėtojus renka komisija (3 pirmąsias vietas), o 30 daugiausia jūsų palaikymo sulaukę darbų autoriai bus apdovanoti paskatinamaisiais prizais. Internetinis balsavimas vyks iki gegužės 20 d. imtinai, o nugalėtojus skelbsime gegužės 21 d. puslapyje www.draugiskasgamtai.lt.
Aironas Smagurauskas
,, DINOZAURŲ SALA“
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
SUKULENTAS – AUGALAS, SUGEBANTIS KAUPTI VANDENS ATSARGAS. ŠI SAVYBĖ PADEDA IŠGYVENTI NEPALANKIOMIS KLIMATO SĄLYGOMIS. BŪTENT DĖL TOKIŲ JO SAVYBIŲ IŠSIRINKAU ŠĮ AUGALĄ SAVO MAŽAJAM PASAULIUI. DABAR NE TIK GALĖSIU GROŽĖTIS MĖGSTAMAIS DINOZAURAIS, TAČIAU IR RŪPINTIS NUOSTABIU AUGALU.
Rytis Baltrušaitis
MANO DŽIUNGLĖS
KAUNO PANEMUNĖS PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
"DIDELIAME 10 LITRŲ STIKLAINYJE PASODINAU KETURIS SKIRTINGUS AUGALUS. JUOS AUGINAU NUO KOVO 5 D. IKI BALANDŽIO 20 D. PAVADINAU „MANO DŽIUNGLĖS“, NES AUGALAI ATRODO KAIP DIDELI MEDŽIAI. TAIP PAT PADARIAU DŽIUNGLIŲ NAMELĮ. NORĖČIAU TOKIAME APSILANKYTI. SUŽINOJAU, KAD AUGALAI GALI AUGTI UŽDARYTAME STIKLAINYJE. BUVO KEISTA, KAD NEREIKIA LAISTYTI. BUVO LABAI ĮDOMU STEBĖTI KAIP AUGA AUGALAI, KAIP ANT STIKLAINIO SIENELIŲ SUSIDARO VANDENS LAŠELIAI. "
Patricija Molevičiūtė
"Žalioji karalystė"
„TRAKŲ GIMNAZIJA“
1 klasė
Man augalas yra ne tik kambario dekoracija ar palanges puošmena, tai nuotaikos pakėlimas, gerų minčių ir emocijų sukūrimas. Per augalą lavinų kūrybiškumą, kruopštumą, atsakingumą ir supratimą apie gamtą.
Aronas Jemeljan
PASAKIŠKAS VANDENS PASAULIS
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
"NEPAPRASTAS,SPALVOTAS VANDENS PASAULIS,TIEK DAUG GYVYBĖS IR PASLAPTIES. KASDIEN VIS KITOKS... NAUDOJOM : JUODĄ ŽEMĘ, SMĖLĮ, DAŽYTĄ GUAŠU SMĖLĮ ,KRIAUKLES, MEDŽIO KERPES, AKMENIS, TUJAS, CINAMONO LAZDELES, STIKLINES ŽUVIS."
Pijus Kraujalis
,, ROJAUS KAMPELIS“
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
MINTIS SUGALVOTA, KAD KUO DAUGIAU GALIMYBIŲ GYVŪNAMS, PAUKŠČIAMS IR VABZDŽIAMS SAUGIAI ĮSIKURTI IR IŠLIKTI JIEMS TINKAMOMIS SĄLYGOMIS. KOMPAZICIJAI BUVO NAUDOJAMA – SMĖLIS, AKMENUKAI, ŽALIEJI AUGALAI, KERPĖS, MEDŽIŲ ŽIEVĖ IR GYVŪNŲ MODELIUKAI.
Benas Bužinskas
„Skruzdėlių Rojus“
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija
1 klasė
Man labai patinka skruzdėlės, netgi auginu jas savo namuose ir sugalvojau padaryti joms namus dykumoje. Savo darbeliui naudojau tik naturalias medžiagas – smėlis, kriauklės, jūros ispjauta mediena ir taip pat pasodinau du kaktusus.
Orestas Palenčius
,, ŽALIOJI OAZĖ “
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
SVAJOJU TURĖTI ŠUNIUKĄ. SUKŪRIAU MAŽĄJĮ PASAULĖLĮ, KURIAME BŪTŲ SMAGU GYVENTI MANO KETURKOJUI DRAUGUI. BĖRIAU AKMENUKUS, TADA ŽEMĘ, PALAISČIAU IR PASODINAU AUGALIUKUS. PAPUOŠIAU AKMENUKAIS, SAMANĖLĖMIS. SUDĖJAU TAKELĮ IŠ SPALVOTŲ STIKLINIŲ AKMENĖLIŲ IR ĮDĖJAU ŠUNIUKĄ.
Gabrielė Meškėnaitė
,, SVAJONIŲ TAKELIS“
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
ŠĮ MAŽĄJĮ PASAULĮ SUKŪRIAU SAVO ŠEIMAI. NUTIESIAU SVAJONIŲ TAKELĮ. ŠIAME MAŽAJAME PASAULYJE KASDIEN MINTIMIS KELIAUSIME ŠIUO SVAJONIŲ TAKELIU IR SVAJOSIME. TIKIME, KAD MŪSŲ SVAJONĖS IŠSIPILDYS. KIEKVIENAS SVAJONIŲ TAKELIO LAIPTELIS SLEPIA PO SVAJONĘ. KELIAUJANT MINTIMIS ŠIUO SVAJONIŲ TAKELIU, JEIGU VISŲ ŠEIMOS NARIŲ SVAJONĖ SUTAMPA, JI IŠSIPILDO. NAUDOTOS MEDŽIAGOS – SMĖLIS, AKMENUKAI, DANTŲ KRAPŠTUKAI, SPANGUOLIŲ ŠAKELĖ, KANKORĖŽIS, KERPĖS, APLAKUOTA GILĖ, DIRBTINIAI AUGALŲ LAPELIAI, DŽIOVINTI AUGALAI – KIŠKIO UODEGĖLĖS.
Ugnė Peškovaitė
,, SVAJONIŲ SALA“
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
ŠIĄ SALĄ SUKŪRIAU VĖŽLIUKUI, KURIS PLAUKIOJA JŪROJE. PAVARGĘS GALĖS PAILSĖTI ANT AKMENUKO IR PASIŠILDYTI SAULUTĖJE. DARBELIUI NAUDOJAU KANKORĖŽĮ, SAMANAS, MEDŽIŲ ŠAKELES. TAIP PAT PAJŪRIO SMĖLĮ, PAČIOS SURINKTAS KRIAUKLELES IR AKMENĖLIUS. VĖŽLIUKĄ NULIPDŽIAU IŠ PLASTILINO.
Viktorija Basijokaitė
,, STEBUKLINGA GYVŪNŲ ŽEMĖ“
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
ŠIOJE ŽEMĖJE VYKSTA STEBUKLAI, AUGA DAUG AUGALŲ. ČIA RAMIAI GYVENA SKIRTINGI PASAULIO GYVŪNAI. JIE VISI DRAUGAUJA IR ŽAIDŽIA KARTU. NAUDOTOS MEDŽIAGOS – ŽEMĖ, SMĖLIS, AKMENUKAI, PUŠIES ŠAKELĖ, KANKORĖŽIAI, MEDŽIO ŽIEVĖ, SAMANOS, ŠVENDRĖS, AUGALAS KALANKĖ – GYVYBĖS MEDIS, GYVŪNŲ MODELIUKAI.
Augustinas Semionovas
,, RAMYBĖS KAMPELIS“
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
``RAMYBĖS KAMPELIS YRA SUSIKŪRĘS KALNUOTOJE VIETOJE. TEN AUGA SAULEI IR SAUSRAI ATSPARŪS AUGALAI. KARTAIS Į TĄ KAMPELĮ UŽKLYSTA IR KALNŲ OŽKOS, KURIOS ATEINA PASIGROŽĖTI NEMATYTAIS AUGALAIS IR ATSIVERIANČIU TOLIMESNIU PASAULIU. NAUDOTOS MEDŽIAGOS – NATŪRALŪS AKMENUKAI, ŽEMĖS, MARGALAPĖ GEBENĖ, ŽAISLINĖ FIGŪRĖLĖ.
Marija Navickaitė
,, PAVASARIS“
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
MANO MAŽASIS PASAULIS, TAI PASAULIS, KURIAME VAIZDOJAMA PAVASARIO PRADŽIA. ATSKRIDĘS PAUKŠTELIS ČIULBA IR KVIEČIA GAMTĄ KELTIS. GAMTA BUNDA, KELIASI IŠ ŽIEMOS MIEGO. PAUKŠTELIS ČIULBA IR VISA, KAS GYVA SKUBA SUTIKTI PAVASARĮ. NAUDOJAU AKMENUKUS, SAMANAS, KANKORĖŽIUS, DŽIOVINTUS LAPUS, PAUKŠTELIO FIGŪRĖLĘ.
Vytė Stanaitytė
“MIŠKO LOPINĖLIS“
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
Lopinėlis miško mano namuose. Įsivaizduoju, kad tokiam miške gyveno dinozaurai.
Eimantas Čepas
„Metų laikai ir spalvos“
Kauno Vaišvydavos pagrindinė mokykla
3 klasė
Gyvenimas žemėje laikinas, bet, kol gyvenu, turiu galimybę DABAR pastebėti gamtos grožį, žmonių gerumą, turiu galimybę DABAR mylėti, rūpintis, duoti, atjausti, kurti, priimti, išreikšti, išgirsti, melstis už gyvus ir mirusiuosius. Pirmieji pavasario žiedai-šaukia pavasarį. Violetinė spalva- atgaila, žalia spalva- viltis, raudona- meilė, pasiaukojimas, balta-tyrumas, ramybė, geltona-malda, tikėjimas, ruda simbolizuoja žemę, kuri mus maitina ir keičia savo metų laikų rūbą. Mano mažasis pasaulėlis
Gabrielė Blažiūnaitė
Gabrielės terariumas
VILNIAUS „PELĖDOS“ PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
Naudodama žemę, vasarą ežere surinktas kriaukles ir akmenukus bei šalia namų rastus net ir ankstyvą pavasarį gyvuojančius augalėlius sukūriau savo terariumą, kuris papuošė mano kambario palangę.
Adomas Žilinskas
„Atostogų sala“
Kauno Vinco Kudirkos progimnazija
1 klasė
"„Atostogų sala“ šilta, saulėta ir jauki sala. Švelnus paplūdimio smėlis daugyvbė spalvotų akmenukų ir kriauklių nejučia nukelia į vasaros atostogas ir nepatirtus nuotykius. Atėjus vakarui šią salą apšviečia mėnulis ir jinai atrodo labai paslaptingai. Atostogų salos sukūrimui naudota: Juodžemis, miško samanos, medžio žievė su kerpėmis, augalas – gebenė, kvarcinis smėlis, kriauklytės ir akmenukai surinkti iš įvairių šalių paplūdimių ir raudonos uogytės. "
Sabrina Sidorovič
„GRAŽUS SRAIGIŲ PASAULIS“
Šiaulių Dainų progimnazija
2 klasė
Sabrina sraigių pasaulį kūrė iš gamtinės medžiagos: sraigių kiautų, akmenėlių, žemės, kankorėžių, šakelių, pušies spyglių. „Sraigių pasaulio“ viduryje yra guašu spalvinto vandens ežeras, aplik jį „šliaužioja“ draugiškos sraigės, gyvena jų bičiulis vėžliukas. Sraiges Sabrina kūrė naudodama senus sraigių kiautus ir plastiliną. Ant viršaus pritvirtintas įspūdingos formos akmenukas, ant jo „apsigyveno“ sraigė ir vėžliukas.
Kornelija Knezevičiūtė
JŪRŲ GELMĖSE GYVENA DINOZAURAI
KLAIPĖDOS RAJONO KETVERGIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
1 klasė
"PIRMOKĖ KORNELIJA SUKŪRĖ SAVO MAŽÀJĮ PASAULĮ STIKLAINYJE. SUSIPAŽINUSI SU APLINK ESANČIA GAMTA, JOS POREIKIAIS, AUGANČIAIS AUGALAIS. SUKŪRĖ SAVO GAMTOS LOPINĖLĮ - TINKAMÀ AUGALAMS GYVUOTI APLINKÀ IR SÀLYGAS SAVO KŪRYNYJE, TAIP UGDYDAMA SUVOKIMÀ KAIP TINKAMAI RŪPINTIS AUGALAIS IR KOKS SVARBUS ŽMOGAUS INDELIS Į AUGALO GEROVĘ. KARTAIS VISAI IŠ GALVOS IŠKRISDAVO AUGALĖLĮ PALAISTYTI, BET NUO TO JIS LABAI NENUKENTĖJO. KONSTRUOJANT MERGAITĖ, PANAUDOJO ŽEMĘ, JŪROS SMĖLĮ, SAVO RINKTAS KRIAUKLES, AKMENUKUS, KOKOSO KEVALÀ, JAU NEBENAUDOJAMUS ŽAISLIUKUS - NUBUDUSIUS ANTRAM GYVENIMUI. ŠIS PROJEKTAS BUVO PUIKI GALIMYBĖ VAIKUI SUPRASTI, KAD AUGALAI TAIP PAT REIKALAUJA PRIEŽIŪROS BEI BEGALINIO RŪPESČIO."
Emilija Žiogaitė
Terariumas “Mini dykuma”
“GILIJOS” PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
Terariumui sukurti naudojome tik gamtoje randamas priemones. Į stiklo vazą įbėrėme natūralaus smėlio, pasodinome kaktusus, kurie nereikalauja didelio kiekio vandens, ir tinka augti smėlyje. Terariumą dekoravome gintaro skaldele, kriauklėmis bei džiovintais augalais.
Urtė Lisauskaitė
KELIONĖ Į PAVASARĮ
ŠIRVINTŲ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
SNIEGAS IR KARANTINAS ILGAI NEPASITRAUKIA. AŠ LABAI PASIILGAU DRAUGŲ, PAVASARIO IR ŽALIOS SPALVOS. TODĖL IŠ AKMENUKŲ, MEDŽIO GABALIUKŲ, SPALVOTO SMĖLIO, AUGALŲ SUKŪRIAU SAVO SVAJONIŲ PASAULĖLĮ. AUGALAMS PARINKAU TINKAMĄ ŽEMĘ, PASODINAU, GERAI PALAISČIAU – TAI MANO ŽALIAS MIŠKAS PAVASARĮ. ŽYDRAS SMĖLIS – SNIEGAS, KURIO VIS DAR PASITAIKO. Į RAUDONĄ TRAUKINUKĄ PAKVIEČIAU VISUS DRAUGUS. DABAR VISI VAŽIUOJAME STEBĖTI NUBUDUSIOS GAMTOS Į PAVASARINĮ MIŠKĄ. KVIEČIU KELIAUTI VISUS!
Justinas Šakalys
STEBUKLINGAS MIŠKAS
PANEVĖŽIO "VYTURIO" PROGIMNAZIJA
2 klasė
MIŠKAS AKVARIUME. VAIZDAS SUKURTAS BERNIUKO VAIZDUOTĖJE.
Rokas Mažeikis
,,NAUJI NAMAI”
GARGŽDŲ "KRANTO“ PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
Rokas daug laiko praleidžia šalia miško. Bekurdamas biomą/terariumą, jis pagalvojo, kad tai būtų puikūs namai jo auginamoms gyvalazdėms, kurias laiko kitame stikliniame inde su šaka. Berniukas pasirinko tokių augalų, kurie tiktų gyvalazdžių maistui. Miške prisikasė žemuogių. Iš jų padarė pievelę. Kitus augalus pridėjo paįvairinimui. Visą dugną padengė samanomis, kad būtų kaip minkšta pievelė, o kalneliui sukurti panaudojo kelis akmenis. Panašu, kad gyvalazdėms naujieji namai patiko. Dabar maistas joms visada bus šviežias ir vis augantis. O Rokas galės stebėti savo sukurtą mažąjį pasaulį - biomo/terariumo pokyčius.
Emilis Subotovič
„Samanų gyvatė“
VILNIAUS R. SUDERVĖS MARIANO ZDZIECHOVSKIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
1 klasė
"Terariume mokinys sukūrė mažą gamtos kampelį, kuriame atsispindi karšta vasaros diena bei prie samanų, pelkių, ten kur drėgna, besišildančią gyvatę. Darbui panaudojo žvyrą, įvairius akmenukus, kriauklelę, sraigės namelį, samanas bei šiltnamyje paties išaugintas našlaites."
Ugnė Tarailytė
,,Mano mažas pavasaris“
Vinco Kudirkos progimnazija
1 klasė
Ėjo į gamtą, rinko pavasarinius augalus, juos iškasė su šaknimis ir pasodino į tėčio sukaltą lovelį. Samanos, šakelės taip pat pačios rinktos miške.
Nojus Ašmiaga
Tradeskantė
Balsių progimnazijos mokykla
4 klasė
Gėlė yra kilusi iš Pietų Amerikos. Labai tinka apsviestiems kambariams, augalo šakos ilgos, lapai 3-4cm ilgio, žydi pavasarį, smulkiais baltais žiedais.
Augustinas Turčinskas
„GYVI PRISIMINIMAI“
VILNIAUS MAIRONIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
AKMENUKAI, KRIAUKLYTĖS IR KONKORĖŽIAI IŠ KELIONIŲ, AUGALIUKAI JAU AUGO ANT PALANGĖS, MUSĖKAUTAS „SUVALGĖ“ JAU NEVIENĄ VORĄ IR MUSĘ😊
Dominykas Vitkauskas
“Svajonių vynuogė“
VILNIAUS „PELĖDOS“ PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
"Sukurtas mini bio terariumas, kuriame į žemę pasodintas vynuogės daigelis. Žemė apdėta nuo Baltijos ir Viduržemui jūrų parsivežtais akmenukais, kriauklėmis. Padekoruotas sausažiedėmis, dekoratyvine jūros žvaigžde."
Ieva Trimonytė
Saulėgrąžų žalumynai – mūsų skanumynai!
Vilniaus Balsių progimnazija
1 klasė
Pirmiausia pamerkėme saulėgrąžų sėklas į vandenį, po to daiginome inde, laikėme prispaustas žemėje ir kai ėmė kaltis šaknelės – perkėlėme į stiklainį ir laukėme skanių žalumynų. Kasdien drėkinome žemę ir svarstyme, ar jau galime paragauti žaliųjų daigelių?
Izabelė Šinskaitė
Mano mažasis pasaulis
Kauno P. Mašioto pradinė mokykla
3 klasė
Idealus mano pasaulis atrodo būtent taip! Jame susijungia žaluma su kriokliais ir vandenynu. Pakrantė su gražiomis kriauklėmis, smėliuku ir laimingu delfinu.
Uršula Volkivicka
„Pavasaris”
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
3 klasė
Biomo/terariumas sukurtas stikliniame vazonėlyje. Panaudota žeme. Pasodinti įvairūs augalai. Papuoštą kriauklėmis, spalvotais akmenukais. Padėtas drugelis.
Dominykas Genaitis
SPALVOTA OAZĖ
KUPIŠKIO POVILO MATULIONIO PROGIMNAZIJA
1 klasė
Naudojau drenažo sluoksniui smulkius akmenukus, spalvotą smėlį, žemes. Supyliau viename kamputyje daugiau smėlio, kad reljefas būtų nelygus. Aukščiau pasodinau kaktusą, nes jam reikia mažiau drėgmės. Žemiau pasodinau fitoniją, nes laistom dažniau.
Danielius Stepanenko
"GYVENIMAS STIKLE"
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Sukurti namai ne tik augalams, bet ir draugams, Džinui ir Karandžinui, kurie padės auginti žaliuosius: kaktusą ir alijošių. "Gyvenimas stikle" stovės ant palangės, šviesioje vietoje, kad jį pasiektų saulės spinduliai. Kai bus matoma, kad žemė pakeitė spalvą iš tamsiai juodos į pilką, ji bus palaistyta. Žiemą, kai bus sniego, augalai nebus nelaistomi vandeniu, bet apkloti sniegu.
Aronas Baika
Man patinka “TENERIFĖ“
“SPINDULIO”ugdymo centras
1 klasė
Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas. Kiekvienas iš mūsų esame gamtos pasaulio dalis. Mes visi priklausome nuo aplinkos, o aplinka – nuo mūsų. Mes išliksime ir ateities kartos išliks tuo atveju, jei pasaulis bus sveikas. Joks asmuo vienas pats negali išgelbėti viso pasaulio. Bet jei kiekvienas pagal savo išgales saugos ir gerins supančią aplinką, gal tuo ir padėsime apsaugoti visą planetą. Aronas mėgsta šiltus ,kraštus ,vandenį , saulę. Kiekvienais metais atostogauja ir stiprina sveikarą Tenerifėje. Todėl ir kurtas terariumas su šios salos vaizdais.
Evija Tamašauskaitė
ŽVAIGŽDŽIŲ APŠVIESTA
Klaipėdos Gilijos pradinė mokykla
4 klasė
Mažas gyvybės kampelis, kuriam reikia tiek ne daug: saulės, šilumos ir lašelio vandens.
Severyn Karol Statkevič
"GAMTA IR ŽMOGUS NEIŠSKIRIAMA VISUMA"
JANO SNIADECKIO GIMNAZIJA
1 klasė
"Vaikas darydamas ši ""mažą gamtos pasaulį"" norėjo paroditi, kad gamta žmogui tarsi antreji namai. Mes mokame džiaugtis ir grožetis gamta, pastebime jos pasikeitimus, keičiantis metų laikams. Dabar pavasary sugrižę paukščiai pradeda viską žadinti. Čiurlena upeliai, o kur dar begalybe besiskleidžiančių gėlių. Pavasary gamtoje viskas skleidžiasi atgyja... Šiam darbeliui reikiejo visai nedaug senos mamos lekštes, smelio, sukulentų, kaktusiuko, akmenukų kaškada pririnkom prie jūros su kriauklitem. O žaislai liko nuo šokoladiniu kiaušinių labai tiko i vaiko mažajį gamtos pasaulį. Ir aišku dar svarbu vandenuka kad augalai augtu."
Tėja Trečiokaitė
Mano mažasis salotų pasaulis
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Vanesa Vosilytė
ŽALIASIS KAKTUSĖLIS
KUPIŠKIO POVILO MATULIONIO PROGIMNAZIJA
1 klasė
Naudojau spalvotą smėlį, spalvotus akmenukus, natūralios spalvos akmenukus. Augalą pasirinkau kaktusą, nes jam nereikia daug vandens ir galiu juo rūpintis pati.
Rugilė Krivickaitė
„Dykumos gamta“
Panevėžio Rožyno progimnazija
1 klasė
Mano darbas vadinasi „Dykumos gamta“, nes jame pasodinau kaktusus, kurie auga sausose, smėlėtose vietose. Šiems augalams nereikia daug vandens. Taip pat apgyvendinau tigrą, kupranugarį, strutį ir raganosį, kurie gyvena Afrikoje ir Centrinės Azijos dykumose, o tigrai – Indijoje. Dykumoje būna skurdi gamta, todėl, kad mažai lyja. Šie gyvūnai yra ištvermingi, nes yra prisitaikę prie sauso klimato.
Elžbieta Karalevičiūtė
„MAŽASIS PASAULIS“
VILNIAUS MAIRONIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
TAI SKIRTINGAS PASAULIS, KURIAME GYVENA SKIRTINGOS GYVYBĖS FORMOS: AUGALAI, VABALAI IR GYŪNAI. KIEKVIENAS YRA SVARBUS GAMTOS DALIS. KIEKVIENAS REIKALAUJA DĖMĖSIO IR PRIEŽIŪROS. NORS JIE NETIKRI, BET GAMTOJE VISKAS TIKRA. BANDAU IŠSIVAIZDUOTI, KAIP JIEMS PAVYKSTA IŠVYVENTI ĮVAIRIOMIS SĄLYGOMIS.
Emilija Juodytė
Gamtos kraitelė
KAUNO VAIŠVYDAVOS PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Išgirdus žodį pasaulis, įsivaizduoju jį labai gražų ir didelį, rutulio formos, pilną įvairiausių augalų, gyvūnų ir daug spalvų. Man patinka kartu su mama, močiute auginti ir prižiūrėti augalus, jais grožėtis. Todėl ir savo pasaulėlį norėjau sutalpinti rutulio formos inde. Vasarą stebėjau, kaip auga mūsų prižiūrimi augalai kieme, darže, šiltnamyje. Rudenį prisirinkau įvairių gamtos grožybių: kaštonų, kankorėžių, akmenėlių. Žiemą grožėjausi miegančia gamta, apsiklojusia sniego patalais. Nutirpus sniegui gėriuosi, kaip pirmi pavasario pranašai paukšteliai, čiulbesiu budina pirmuosius snieguolių žiedelius. Noriu turėti, noriu stebėti savo gražų ir sveiką pasaulį, kaip kiekvieną dieną jis auga ir keičiasi, kaip aš.
Rusnė Ratkutė
Jūros dvelksmas
PANEVĖŽIO "SAULĖTEKIO“ PROGIMNAZIJA
1 klasė
Darbui panaudotas stiklinė vaza, žemės, akmenukai, augalai.
Ivona Baslyk
„Paukštelio namelis”
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
4 klasė
Biomo/terariumas sukurtas stikliniame vazonėlyje. Panaudota žeme. Pasodinti įvairūs augalai. Papuoštą akmenukais. Padėtas dekoracinis namelis su paukštelių.
Dalia Vincelovič
Brangakmenis
VILNIAUS R. SUDERVĖS MARIANO ZDZIECHOVSKIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Brangakmenis tai mus supanti aplinka. Žemė, vandenys ir oras. Saulė ir visos planetos yra mūsu turtas. Augalai, gyvūnai ir kiti organizmai yra gyvoji gamta kuri supa mus visus. Tai tikras stebuklas, dėka kuriam mes egzistuojame. Žiūrint į pasaulio grožį, noriu ji sukurti sau ir rūpintis juo, pradedant nuo mažo augaliuko. Kuriam skirsiu dėmesį ir pasirūpinsiu, kad savo groži dalintu ir kitiems mano namiškiams ir svečiams, kurie lankys mus.
Viktorija Pečiulytė
MANO MINIATIŪRINIS PASAULIS
VILNIAUS R. SUDERVĖS MARIANO ZDZIECHOVSKIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Augalai mano darbelyje turi pagrindinį vaidmenį. Jie auga geriau erdvesniame vazone ir derlingoje žemėje. Parinkau patikusius augalus mamos darželyje. Paruošiau žemę ir pasodinau į vazoną. Kad mano miniatiūrinis pasaulis atrodytu gražiau dekoravau spalvotais akmenukais. Laistysiu, prižiūrėsiu ir pasirūpinsiu darbelio sveikata, grožiu ir ilgaamžiškumu.
Gabriel Butkevič
Mažas stebuklas vazonėlyje
VILNIAUS R. SUDERVĖS MARIANO ZDZIECHOVSKIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Stebuklas vazonėlyje tai yra augalų mini pasaulis. Tai smagi užduotis. Ruoštis, sodinti, prižiūrėti ir grožėtis. Mano stebuklas nekels jokių rūpesčių, tereikia jį palaistyti, retkarčiais patrešti ir ganyti akį. Tad auginti savo stebuklą tikras džiaugsmas.
Austėja Prakelytė
Drakono kiaušinis
LIUDVIKO STULPINO PROGIMNAZIJA
2 klasė
Austėja nuo mažumės žavėjosi drakonais, todėl įkvėpta jų nusprendė sukurti drakono kiaušinio bioterariumą. Pasitelkusi gamtoje ir namuose rastais ištekliais sukūrė darbelį, kurį pavadino drakono kiaušiniu. Darbeliui panaudojo stiklinį indą, kuriame laikė kruopas, prie jūros pririnko akmenukų, miške samanų ir mažų pagaliukų, iš sodo parsivežė žemių, o namuose rado mažų, kambarinių gėlyčių. Kadangi jos nežydinčios – žiedus nulipdė iš plastilino.
Kamilė Sakalytė
Gamtoje viskas ratu
Kauno Vaišvydavos pagrindinė mokykla
3 klasė
Gamtoje viskas ratu. Maža sėklytė nukritusi į žemę pranyksta, o gavus lašelį vandens ir spindulėlį šviesos, sudygsta, išaugina daigelį, po to augalą; tas augalas linguoja glostomas vėjo ir saulutės spindulėlių, gaivinasi prausiamas lietaus ir grožisi vaivorykšte, kaip ir aš...pražysta, išnokina sėklas... kai didelis pasaulis virsta mažu mano pasaulėliu, neatsitiktinis. Kaip pažinti jūrą lašelyje, o lašelį jūroje? Smėlio smiltelę dykumoje, o dykumą smiltelėje? Tai natūralus klausimas,- bendros harmonijos link etapas.
Silvester Lozovski
Vilties sodas
VILNIAUS R. SUDERVĖS MARIANO ZDZIECHOVSKIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Turiu daug idėjų, mėgstu skirti laiko augalams, esu aktyvus ir energingas todėl pabandžiau sukurti savo vilties sodą ir dalyvauti konkurse. Padaryti vilties sodą reikia laiko ir pastangų bet darbelis tikrai pradžiugins. Mano sodas augs akvariume. Paruošiau dirvožemį sudėjau kelis augalus i vieną kompoziciją. Tarpai tarp augalų užpildžiau dirvožemiu, dekoravau drugeliais, akmenukais ir kriauklėmis. Manau rezultatas yra puikus.
Viktorija Sikanova
,,Jūros ilgesys...“
Ketvergių pagrindinė mokykla
1 klasė
Visi akmenukai ir kriauklytės yra surinkti pačios Viktorijos prie Baltijos ir Viduržemio jūros.
Deividas Kuzminskas
„Sėklytės kelionė“
KLAIPĖDOS GEDMINŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Gražią žiemos popietę apsilankėme Girulių miške. Nedidukė pušaitė mums padovanojo saują kankorėžių. Parnešus juos į namus, kankorėžiai nuo šilumos išsiskleidė. Ir mums kilo mintis – pabandyti užsiauginti pušaitę iš sėklytės patiems. Radome jai pirmuosius namus – kokoso pluošto kompostą daigams. Ir mūsų džiaugsmui – sėklytė sudygo ir sparčiai leido šaknis. Tada suradome jai naujus namučius – didesnį plastikinį namelį su smėliu ir durpėmis, kad augimo sąlygos kuo labiau panašėtų į jos tikruosius, GAMTOS namus. Laistome, mylime, džiaugiamės, laukiame... Laukiame, kol ji, mūsų keliauninkė, paaugs, ir nežinia, kiek dar stotelių teks jai aplankyti iki galėsime jai suteikti dar vienus, šį kartą jau pastovius namus, sesių pušų ir tėvo miško prieglobstyje. "
Martyna Miltinytė
Bandymas prisitaikyti ir išlikti
UKMERGĖS DUKSTYNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA
4 klasė
Adriana Narbutaitė
Mano žvaigždutė
Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis
2 klasė
Darbą kūrė stikliniame dubenyje. Reikėjo žemių, smėlio, smulkių spalvotų akmenukų. Pasodino vazoninį augalą.
Eva Baslyk
„Gražuolė”
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
4 klasė
Biomo/terariumas sukurtas stikliniame vazonėlyje. Panaudota žeme. Pasodinti įvairūs augalai. Papuoštą akmenukais.
Kamila Pavlovska
„Pavasarinis rojus"
Sudervės M. Zdziechovskio pagr. Mok
1 klasė
"Į stiklinį indą supyliau juodžemį. Pasodinau keletą mano mamos užaugintus ilgamečius mažus augalus. Sodinukus papuošiau kriauklėmis ir akmenukais. Augalus laistau vieną kartą į savaitę. Kiekvieną rytą stebiu savo sukurtą „rojų“ . Labai džiaugiuosi savo kūriniu."
Saulė Zaicevaitė
“Atlantida”
VILNIAUS MAIRONIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
Darbelio pavadinimas “Atlantida”, nes manau, kad tokioj vietoj gyvena undinėlės arba atlantai.
Liutauras Michailiukas
Liutauro kaktusas spalvingame fone
Vytės Nemunėlio pradinė mokykla
3 klasė
Darbui naudojo: kaktusą, stiklinę vazą, akmenukus, kaktuso juodžemį ir spalvotus džiovintus vaisius.
Kristijonas Stelmokas
“Don’t be ego - think eco” arba “Kai mąstai žaliai”
KAUNO TIRKILIŠKIŲ MOKYKLA - DARŽELIS
1 klasė
Nojus Bernotas
Sodas stiklainyje
Šakių Varpo mokykla
3 klasė
Nusprendžiau pamėginti pats užauginti daržovių. Pasirinkau šparagines pupas, nes jos man skanios. Gyvenu bute, bet norėjau stebėti, kaip vyksta procesas, todėl pupas pasėjau dideliame stiklainyje, kuris bus kaip šiltnamis. Stiklainį pasidėjau savo kambaryje ant palangės. Po trijų dienų pupos pradėjo dygti. Iš pradžių matėsi tik maži lapeliai, tačiau dar po trijų saulėtų dienų pupos vos tilpo į stiklainį. Teko jas iškelti į didesnį indą. Dabar vietos bus pakankamai. Beliks tik laukti kada pupos pradės žydėti, o dar po mėnesio kito bus ir mano mėgstamų daržovių. Kitais metais reikės daugiau stiklainių naujiems eksperimentams.
Paulina Kononovič
"Auginu mišką"
Sudervės M. Zdziechovskio pagr. Mok
1 klasė
Labai mėgstu būti miške, todėl sugalvojau sukurti savo mažąjį mišką. Turėjau pušų kankorėžių su sėklomis, tad į stiklainį įdėjau akmenukų, smėlio, anglies, juodžemio, o pačiame viršuje pasodinau sąmanų. Pasėjau pušų sėklų ir kantriai laisčiau, kad sudygtų mano miškas. Kol kas pušaitės nedidelės, bet jas paauginsiu ir pasodinsiu prie namų.
Adriana Korvel
„Ramybė”
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
3 klasė
Biomo/terariumas sukurtas stikliniame vazonėlyje. Panaudota žeme. Pasodinti įvairūs augalai. Papuoštą spalvotais akmenukais.
Urtė Varneckaitė
VELYKINĖ GĖLYTĖ
VILNIAUS MAIRONIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
Kristian Jakovlevas
NYKŠTUKŲ PASAULIS
VILNIAUS R. SUDERVĖS MARIANO ZDZIECHOVSKIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Surinkau kriauklių, riešutų bei akmenukų. Mama davė indą kuriame kursiu nykštukų pasaulį. Pasirinkau mėgstamus augalus. Padariau drenažo sluoksnį iš akmenukų ant viršaus žemės ir pasodinau mėgstamus augalus. Mano kūrinyje augs kelių rūšių augalai. Žiūrėdamas į savo darbelį manau, kad kiekvienas gali padaryti mažą stebuklą, tereikia pasitelkti fantaziją ir įdėti šiek tiek darbo. Smagus užsiėmimas suteikė man daug džiaugsmo ir turiu dabar atsakingą darbą..
Forestas Černovas
,, Žalčio terariumas“
SIMONO DAUKANTO PROGIMNAZIJA
2 klasė
Norėjau namuose auginti kukurūzinį žaltį, todėl pasitaręs su tėveliais, namuose įsirengiau tikrą terariumą. Įdėjau medžių šakelių, drožlių, žievės, akmenukų, augalų, kad žalčiukui būtų miela jame gyventi. Dabar šiame terariume gyvena mano žalčiukas.
Liepa Grakauskaitė
„Gėlės vazoje“
Panevėžio"Vilties“ progimnazija
3 klasė
Atlikdama savo darbą naudojau: akmenukus, konkorėžius, mulčių, smėlį ir juodžemį. Viską dėjau eilėmis ant viršaus užpyliau juodžemį ir pasodinau tris gėles (2 chrizantemas ir ramunėlę). Gėlytės paaugo, pumpurų dar nesumato, bet tikiuosi kad pražys ir džiugins mane ir mano šeimos narius.
Auksė Vyturytė
„Mano mažasis pasaulis“
Klaipėdos Gilijos pradinė mokykla
1 klasė
Nuvykę prie Baltijos jūros, bevaikščiodami nutarėme parsivežti į namus smėlio, akmenukų ,kriauklyčių.Pagalvojom ir nutarėm,kad vis griūnančiam mūsų kaktusiukui reikia stabilumo.Sujungėm lauktuves nuo jūros ir naminį augalėlį .Iš jų sukūrėme tokią kompoziciją.Kad būtų gražiau pabarstėme levandų spalvos ir kvapo jūros druskos kristalais.
Austėja Berlinskaitė
BŪK SAUGUS, MANO PASAULI!
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Goda Bikauskaitė
„Pavasario blyksnis“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Terariume pasodinti namų gėlyno augalai. Labai smagu buvo kurti šį darbą ir smagu juo grožėtis bei prižiūrėti ant virtuvės palangės.
Karolis Keturka
“Grimpoteučiai jūros dugne“
Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla
1 klasė
Grimpoteučiai priklauso aštuonkojų rūšiai. Jie pagaminti iš spalvoto modelino. Jūros dugnas padarytas iš spalvotų rutuliukų, akmenukų ir kriauklelių.
Motiejus Pranevičius
PRIESKONIŲ KAMPELIS
VILNIAUS R. PAGIRIŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
Mūsų šeimos meilės kalba-šviežias, sveikas ir su rūpesčiu gaminamas maistas. Kas gali būti skaniau, kuomet garuojantį patiekalą galime pagardinti tik ką skintomis žolelėmis ar apibarstyti tradiciniais svogūnų laiškais! Šio prieskonių kampelio tikslas - padėti Motiejukui suprasti koks trapus ir reiklus gali būti augalas, savyje slepiantis neišmatuojamą galią ir jėgą keisti mūsų kasdieninį skonių pasaulį.
Viltė Milčinauskaitė
„MAŽOJO ŠUNIUKO PASAULIS“
VILNIAUS MAIRONIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
KARTAIS MAŽI DALYKAI ATRODO TOKIE DIDELI, JEI Į JUOS ŽIŪRI DAR MAŽESNĖMIS AKIMIS. TAIP ATRODO MAŽA VARLYTĖ IR DRUGELIS, BEI AUGALAI, KAI JUOS STEBI MAŽAS ŠUNIUKAS.
Eva Tonkutė
Svajonių pasaulis
Panevėžio "Saulėtekio‘‘ progimnazija
3 klasė
Man labai patinka suptis ir savo mažo pasaulio neįsivaizduoju be sūpynių. Todėl mano mažame pasaulyje yra sūpynės ir dar pasodinau žirnių. Jie augs iki pat mėlyno dangaus.
Ema Karnuševičiūtė
GYVOJI SALA
KAUNO “VARPELIO” PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
"Panaudotos medžiagos : žemė, akmenukai ,akmuo, medžio drožlės, kriauklė. Augalai: pinigų medis, sukulentas ir dygliuotas sukulentas. Salos gyventojai : auksinė žuvelė vardu Baironas, dinozauras T-Rex, kupranugaris Ozo, gyvalazdė Ronia."
Joris Nikolas Daukšas
„DAKARAS“
KLAIPĖDOS S. DACHO PROGIMNAZIJA
2 klasė
DŽIPAS DALYVAVO „DAKARO“ VARŽYBOSE IR VAŽIAVO PER DYKUMĄ. TADA PAMATĖ DINOZAURĄ IR NORĖJO NUO JO PABĖGTI, BET APSIVERTĖ.
Vesta Stikliūtė
BALTIJOS JŪROS DALELĖ
KLAIPĖDOS GEDMINŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
MANO NUOSTABUS MIESTAS KLAIPĖDA TURI LABAI GRAŽIĄ JŪRĄ IR JOS PAKRANTES. TAI VIETA, KURIOJE AŠ LABIAUSIAI MĖGSTU LEISTI LAIKĄ SU ŠEIMA AR TIESIOG PABŪTI RAMYBĖJE IR PAŽAISTI SU SMĖLIU. ŠIAME DARBELYJE AŠ ĮDĖJAU DALELĘ SAVĘS IR DALELĘ JŪROS. ŠIO DARBELIO DALIS RINKAU SU DIDELIU NORU IR MEILE.TIKIUOSI PATEIKIAU VISĄ GROŽĮ MŪSŲ JŪROS, BALTIJOS JŪROS.
Austėja Brasaitė
"Sukučiai"
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
"Vienmetės gražios sodų gėlytės, vienspalviais ar margais mažais žiedeliais. -Pasodinau, laisčiau, prieš saulutę šildžiau, daineles dainavau ir su visais kartu džiaugiausi! Vis laukiu žiedelių!"
Gustas Juška
„ PAVASARIO IŠDAIGOS“
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Kurdamas savo vazonėlį pripyliau smėlio, pasodinau augalų, nepamiršau rūpesčio ir meilės. Visą tai palaisčiau vandeniu. Dabar mano kompozicija puošia virtuvės palangę ir primena, kad ją reikia kruopščiai rūpintis.
Ąžuolas Kazlauskas
„MANO GĖLYNAS“
Šiaulių Dainų progimnazija
2 klasė
Ąžuolas savo gėlyną sukūrė iš pavasarį žaliuojančių ir žydinčių augalų. Berniukas su tėčiu susikonstravo vazoną, pats pripylė žemės, pasodino augalus ir dekoravo paties surinktais akmenukais. Ąžuolas ne tik sukūrė savo gėlyną, bet ir prižiūri jį.
Oktavian Lozovski
"Klestėjimo sodas"
Sudervės M. Zdziechovskio pagr. mok.
1 klasė
"Į stiklinį indą supyliau juodžemį. Pasitaręs su mama radau sode prie namo snieguoles, buksmedį, fortūno ožekšnį, šilropes ir kitas daugiametes židinčias gėles. Viską pasodinau stikliniame inde. Sodinu jau ne pirmą kartą, nes man patinka tą daryti. Augalus laistau po truputį kas keturias, penkias dienas. Sodinukus papuošiau kriauklėmis ir drugeliais. Labai džiaugiuosi savo kūriniu."
Mykolas Mikelionis
Tobulas vazonėlis
Kauno „Varpelio“ pradinė mokykla
2 klasė
Auginami sesės sukulentai pradėjo daugintis. Pasidarė labai gaila juos išmesti, todėl nusprendžiau padaryti savo ,,sodelį”. Pas senelius radom didelį, gražų stiklainį. Pridėjome žemių, dekoracijų ir pasodinome naujai išaugusius sukulentus. Laistau 1 kartą per savaitę. Tikiuosi užaugs gražus mano sodas.
Norbert Šlachtovič
„Dinozaurų šalyje”
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
3 klasė
Biomo/terariumas sukurtas stikliniame namelyje. Panaudota žemę. Pasodinti įvairūs augalai. Papuoštą dideliais ir mažais akmenukais. Padidėti įvairiu rūšių dinozaurai. Sukurtas dinozaurų pasaulis.
Gabija Ruseckaitė
Myliu gamtą
Panevėžio "Saulėtekio‘‘ progimnazija
3 klasė
Aš labai myliu gamtą, gyvūnėlius ir visokius vabzdžius. Mėgstu gaudyti driežiukus ir varlytes, žiūrėti kaip bitutės renka medų ir tiesiog būti gamtoje. Susikūriau savo mažą pasaulėlį, kurį prižiūrėsiu ir rūpinsiuosi. Ten augs krūmelis, medelis ir gėlytė. Beje, ten buvo įsitaisiusi musytė.
Elžbieta Stankevič
,,Gyvas buteliukas“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
2 klasė
Elzė Bernadeta Brazdžiūnaitė
„Žalmargės oazė“
Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinė mokykla Tiltagalių skyrius
1 klasė
Į vazonėlius susodinau sukulentus, augalus nereikalaujančius daug erdvės. Į apvalios formos stiklinį akvariumą supyliau akmenukus ir žemę. Susodinau sukulentus. Ant plokščios formos akmenuko akriliniais dažais nupiešiau karvytę ir patubdžiau į akvariumą. Dabar turiu biomo/ terariumą ir augintinę Žalmargę. Viliuosi, kad jai bus smagu tokioje aplinkoje gulėti...
Emilė Bukauskaitė
„Atostogos“
KLAIPĖDOS GEDMINŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
Visų pirma pasigaminau spalvotą smėlį iš smulkios valgomosios druskos ir maistinių dažų. Į indą įdėjau pasodintą gėlytę, tada pyliau spalvotą druską ir dariau dviejų spalvų sluoksnius. Baigusi ant viršaus uždėjau baltus akmenukus, prismaigsčiau sausų augalų, uždėjau plaušą ir drugelius.
Pranas Klovas
Mūsų mielas pomidoras
Šiaulių Dainų progimnazija
2 klasė
Nusipirkome žemių, pripylėme į vazoną vandens. Pasodinome pomidoro sėklų. Laukėme, laukėme. Mama laukė, tėtė laukė. Aš laukiau. Brolis laukė. Ir šuo Ūka laukė. Pomidoras išdygo! Valio! Toliau laistėme. Daigas didėjo. Dabar pomidoras jau didelis. Laistau mažiau. Laukiu pomidoro žiedų. Laukiu ir pomidoriukų. Juos valgysiu su druska. Bus skanu!
Viltė Skinkaitytė
„MŪSŲ GRAŽIOJI GAMTA“
ŠAKIŲ „VARPO“ MOKYKLA
3 klasė
Savo mažąjį pasaulėlį pradėjau smėlio sluoksniu. Ant smėlio uždėjau žemių. Viršuje pabarsčiau įvairių akmenukų. Norėdama pavaizduoti gamtos grožį prisirinkau įvairių šakelių, samanų, kankorėžių ir kriauklyčių. Juos sudėliojau įvairia tvarka. Be augalų gamtoje turi būti ir gyvūnų. Todėl iš molio nulipdžiau gyvūnėlį ir uždėjau ant samanos. Mylėkime ir saugokime gamtą!
Domas Mikalauskas
NUOSTABUS PASAULIS STIKLE
PANEVĖŽIO PRADINĖ MOKYKLA
4 klasė
Darbas padarytas panaudojant šias medžiagas: stiklo vaza, gyvi augalai, žemės, dekoratyvinis akmuo.
Rokas Striška
"ROKO GĖLYNAS"
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Sukūriau gėlyną akvariume, kuris skaniai kvepia. Laistysiu, ravėsiu, stebėsiu kaip auga.
Kajus Šleinius
„Augalų istorija“
„Gilijos pradinė mokykla“
1 klasė
Kad pasodintų augalus į stiklainį, Kajus daigelius augino pamerkęs į vandenį, kad šie išleistų šaknis. Kai šaknys buvo išleistos, daigelius pasodino į stilainį, kurį buvo pripildęs akmenukų ir žemių. Papuošimui naudojo jūros nugludintus stikliukus ir akmenukus.
Aidenas Kievinas
Mano sargybinis
Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis
2 klasė
Darbą kūrė stikliniame dubenyje. Reikėjo žemių, medžio žievės gabaliukų, smulkių spalvotų akmenukų, žaislinio kareivėlio. Pasodino vazoninį augalą.
Austėja Suslovičiūtė
Žvėrelių namai
Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis
2 klasė
Darbą kūrė stikliniame dubenyje. Reikėjo žemių, kelių didesnių ir mažyčių kriauklių, plastikinio kirminėlio, medinės boružėlės ir voverytės. Pasodino keletą vazoninių augalų į kokoso kevalą.
Gabija Kasiliauskaitė
„VIENOS MERGAITĖS PASAULIS“
KLAIPĖDOS „GILIJOS“ PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
ŠIAM PASAULYJE GYVENA VIENA MERGAITĖ, JI PRIŽIŪRI TĄ PASAULĮ IR JĮ SAUGO. MERGAITĖ SUKŪRĖ ŠĮ PASAULĮ IŠ SVAJONIŲ, MEILĖS IR NORŲ.
Kamilė Balbonaitė
„VORIUKŲ IR VABALIUKŲ DRAUGYSTĖ“
Šiaulių Dainų progimnazija
2 klasė
Kamilė voriukų ir vabaliukų karalystę sukūrė iš kieme rastų akmenukų ir rudenį rinktų kankorėžių. Draugiškieji vabaliukai ir voriukai nulipdyti iš plastilino.
Gabija Banionytė
„Pavasarinis žydėjimas“.
VILKAVIŠKIO R. PILVIŠKIŲ „SANTAKOS“ GIMNAZIJA
4 klasė
Dirvožemis, samanos, nežinomas laukų augalas. Pavasariui atėjus į žemę, šiek tiek jo pakviečiau į savo kambarį. Pasodintas derlingoje žemėje ir apklostytas samanėlėmis laukų augalėlis džiugins visą mūsų šeimą.
Karina-Alicja Mackojt
“Augo žemėje augaliukas”
Vilniaus r. Skaidiškių mokykla-darželis
3 klasė
Darbas yra sukomponuotas iš juodos žemės, savarankiškai nuspalvintų akmenukų ir augaliukų, kurie yra atsparus ligoms ir lengvai prisitaikančios prie bet kokių sąlygų.
Jonas Stankevičius
MANO MAŽAS ŽALIAS PASAULIS
VILNIAUS MAIRONIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
"SUKŪRIAU MAŽĄ PASAULĮ UŽ STIKLO. PANAUDOJAU ŽEMĘ, KRIAUKLES, AUGALUS. MAN LABAI PATINKA GAMTA IR AUGALAI. AUGINU AUGALUS IR ANT PALANGĖS, MAN LABAI PATINKA JAIS RŪPINTIS. O DABAR KASDIENĄ GALIU GROŽĖTIS IR GROŽIU UŽ STIKLO. "
Armandas Paulauskas
„Auginu sodelį“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
2 klasė
Sodas per vieną dieną neužauginamas... Kasdien po augalėlį, kasdien po akmenėlį ir šis mini sodas užsipildys stebuklinga žaluma!
Austėja Čekanavičiūtė
Raganosis Lietuvoje
JONAVOS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRAS – VAIKŲ DIENOS CENTRAS
2 klasė
Austėja darbeliui naudojo spalvotą smėlį, kruopas, kavos pupeles, žaisliukus, augaliukus. Šį darbelį mergaitė ruošė ir planuoja padovanoti mylimai mamytei Mamyčių dienos proga.
Dominykas Dapkevičius
“Sukulentų oazė“
Vilniaus Maironio progimnazija
3 klasė
Darbe panaudotos gamtinės medžiagos, sukulentai ir dekoratyviniai akmenukai. Stengtasi įkurti gražų ir gyvą augaliukų rojų.
Elzė Stigaitė
“Triušelio gėlynas”
Kauno „Varpelio“ pradinė mokykla
2 klasė
"Pirmiausiai dėjau žemių, tada įsodinau gėlytes -hiacintą ir fitonijas. Tada pagažinau kiaušiniais ir triušeliu."
Kamila Šostak
„Drugelių namai”
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
3 klasė
Biomo/terariumas sukurtas stikliniame vazonėlyje. Panaudota žemę. Pasodinti įvairūs augalai. Papuoštą spalvotais akmenukais, karaliukais ir drugeliais.
Jonas Sliekas
„Gamtos prisikėlimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
"Buvo malonu daryti tokį darbelį ir dalyvauti gražiame konkurse. Man ta kompozicija primena gamtos prisikėlimą, atbudimą, atsinaujinimą. Pajutau, kad pasiilgau šilumos, buvimo gamtoje, paukštelių čiulbėjimo. "
Karolis Vyšniauskas
„MAGIŠKAS, PASLAPTINGAS MIŠKAS“
ŠV.KAZIMIERO PROGIMNAZIJA
4 klasė
ŠIAM DARBUI ATLIKTI NAUDOJAU PLASTIKINĘ DĖŽUTĘ, KURIĄ NUSPALVINAU SU GUAŠU, ĮPYLIAU ŽEMĘ, PASODINAU KAKTUSUS, UŽDĖJAU MIŠKO SAMANAS, SUPYLIAU ĮVAIRIUS AKMENUKUS, KANKORĖŽIUS, PADĖJAU SAUSAS GĖLES, SPALVINAU KANKORĖŽIUS GELTONA SPALVA, NES NORĖJAU SUTEIKTI DAUGIAU ŠILUMOS.
Otilija Blauzdytė
Įdomus darbelis
Panevėžio "Saulėtekio‘‘ progimnazija
3 klasė
"Labai apsidžiaugiau, išgirdusi užduotį – sukurti savo mažą pasaulį. Paėmiau stiklinį indą, įbėriau akmenukų, kad sugertų vandenį, įpyliau žemių. Tada labai ilgai galvojau, kokius augalus ir kurioje vietoje sodinti. Pirmiausia pasodinau kaktusą. Jis man pats gražiausias. Tada pasodinau likusius augaliukus. Papuošiau medžio žievėmis, pabarsčiau stiklinių akmenėlių. Jie man primins lietaus lašus, kurių taip laukia augaliukai. Kurti šį darbelį man labai patiko. Dabar jis puošia mano kambarį. Namuose nelaikau augintinių, todėl šitie augaliukai yra mano mažas pasaulis. Aš kasdien prie jų prieinu, jei reikia palaistau. Stebiu, kaip jie keičiasi. "
Sofija Juknevičiūtė
„PASLAPTINGAS PASAULIS“
ŠV.KAZIMIERO PROGIMNAZIJA
4 klasė
ŠIAM DARBUI ATLIKTI NAUDOJAU STIKLINĮ INDĄ, ĮPYLIAU ŽEMĘ, PASODINAU ĮVAIRIŲ RŪŠIŲ KAKTUSUS, SUDĖJAU DIDESNIUS AKMENIS, ĮSMEIGIAU PRIE JŪROS SURINKTUS MEDINIUS PAGALIUKUS, SUPYLIAU SPALVOTO SMĖLIO, PADĖLIOJAU MAŽŲ KRIAUKLIŲ, AKMENUKŲ.
Mykolas Majauskas
MIŠKO SODAS
KUPIŠKIO POVILO MATULIONIO PROGIMNAZIJA
1 klasė
Naudotos medžiagos: akmenukai, anglys, žemės, samanos, medžio žievė, beržo šakelė, medžio pjuvenos. Pagrindinis augalas yra samanos – minkštas ir visada žalias miško kilimas kompozicijoje pavirsta kalno papėdėje įsikūrusio laukinio sodo pieva. Išsprogusi beržo šakelė – žaliuojanti laukinė obelis.
Viltė Jociūtė
Svajonių sodas
Šv. Kazimiero progimnazija
3 klasė
Kai mokytoja papasakojo apie biomo kūrimą, panorėjau ir aš sukurti savo svajonių sodą, kur auga palmės ir vaikštinėja drambliai. Medžiagas panaudojau tokias, kurias turėjau namuose. Kūriau apie tai, ką svajojau. Esu laiminga, kad ant savo palangės turiu savo svajonių sodą. Šis biomas puošia mano kambarį. Lieka tik, rūpintis savo sodu.
Arnas Šimkevičius
"Sodo gėrybės"
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Pasėjau špinatų, agurkų ir pomidorų sėkleles. Pirmieji pasirodė špinatų daigeliai. Daigelius sodinsime sode ir lauksime derliaus.
Joris Kurkauskas
Takeliu į namus
Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis
2 klasė
Darbą kūrė stikliniame dubenyje. Reikėjo žemių, smėlio, pilkų akmenukų, kelių vazoninių augalų, molinio namelio. Aplink namelį pasodino augalus. Iki namelio durų sudėliojo akmeninį takelį.
Tonis Černiauskas
Pragydo paukščiukas
Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis
2 klasė
Darbą kūrė stikliniame dubenyje. Reikėjo natūralaus ir geltono smėlio, smulkių spalvotų stikliukų, kaktuso. Pasodino vazoninį augalą, šalia jo patupdė iš plunksnų pagamintą paukščiuką.
Aigirdas Vaičiulis
Mano mažasis pasaulis
VILNIAUS „PELĖDOS“ PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
Šis mini gamtos lopinėlis gimė mažame stiklainyje, suprantant kokia svarbi gamtos galia man ir mane supančiai aplinkai. Renkant priemones darbeliui- pirmiausia gerai susipažinau su augaliukais, pats rinkau akmenukus ir rankytėmis purenau žemę. Darbelis puoš mano kambarį, taip kaskart primindamas kaip aš myliu gamtą.
Dainora Viksvaitė
Saulėto paukščiuko gėlytė
Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis
2 klasė
Darbą kūrė stikliniame dubenyje. Reikėjo žemių, prie jūros pririnktų nugludintų akmenukų ir medinių pagaliukų, daug smulkių stiklo karoliukų. Pasodino vazoninį augalą. Iš pušies kankorėžio pagamino paukščiuką ir patupdė ant kelmo šalia augalo.
Evelina Jasiūnaitė
Gamtos lobis
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
3 klasė
Reikia saugoti ir tausoti gamtą. Negalima miške šiukšlinti ar teršti mišką, nes gyvūnams ten reikia gyventi.
Laura Kazakevič
"VASAROS PRISIMINIMAI"
VILNIAUS MAIRONIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
Prisiminus praeitą karštą vasarą...norėjosi atskleisti paplūdimio krantą,kada lengvai banguoja jūra,renkame akmenukus,kriauklytes,randame daug suluzūsių šakelių...
Viltė Širvytė
PASAULIS, KURIAME GERA...
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Agota Bartkutė
POVANDENINIS PASAULIS
PANEVĖŽIO PRADINĖ MOKYKLA
4 klasė
Savo terariumui sukurti panaudojau stiklinį indą, smulkius akmenėlius, vandenyje augančius augalus, taip pat praitą vasarą paplūdimyje prisirinktų jūros į krantą išmestų medžio šakelių, jūros kriauklyčių bei įvairiaspalvių stikliukų.
Bernardas Vaičikauskas
„Mano mažasis pasaulis“
Širvintų pradinės mokyklos
2 klasė
„Mano mažasis pasaulis“ spalvingas mano gyvenimo pasaulėlis :)
Ernestas Meilius
„Gyvybė stikle“
VILNIAUS „PELĖDOS“ PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
Čia sutelpa ne tik žemės, sėklytės, bet ir akmenukai bei kriauklytės, kuriuos rinkau vasarą prie jūros. Taip pat džiovintos gėlytės, kurios augo mano močiutės darželyje. Gilutės, kurių rudenį prisirinkau. Ir kitos gamtos dovanos: lapeliai, šakelės.
Evita Stašauskaitė
„SPALVOTA DYKUMA“
ŠV.KAZIMIERO PROGIMNAZIJA
4 klasė
ŠIAM DARBUI ATLIKTI NAUDOJAU SPALVOTUS AKMENĖLIUS, ŽEMĘ, KAKTUSĄ, KRIAUKLES, ŽYDINČIŲ GĖLIŲ ŽIEDUS. NORĖJAU, KAD MANO SUKURTAS DARBAS BŪTŲ SPALVINGESNIS IR SUTEIKTŲ DAUGIAU ŠILUMOS IR ŠILTUMO.
Akvilina Stanytė
Stiklo burbuliukai
Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis
2 klasė
Darbą kūrė stikliniame dubenyje. Reikėjo žemių, spalvotų stiklo rutuliukų, baltų ir pilkų akmenukų, kelių kriauklių. Pasodino vazoninį augalą.
Emilis Fetingis
„Mini Mini sodelis“
KLAIPĖDOS GEDMINŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Pasodinome augalus ir žolytes, kurios tik pajutusi drėgmę ir saulės spindulius pradėjo stieptis aukštyn. Emilis su meile ir rūpesčiu laisto ir prižiūri savo sodelį."
Ugnė Abukauskaitė
„Mažas mano pasaulis“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Mažame mano pasaulyje telpa visa, kas yra mano kieme. Jis spalvingas, paslaptingas. Įdomu stebėti aplinką, jos gyventojus.
Evita Kolaitytė
„Eko sala“
PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA
3 klasė
"Į stiklinį indą buvo pripilta truputį smėlio, paskui žemės. Tuomet buvo sodinti įvairūs augalai. Daugiausia buvo sodinta Šilokai ir Šilropės ir keli kitokie augalai, kurie skirti papuošimui. Kai jau buvo viskas pasodinta, dar buvo uždėti keli akmenukai ir šiek tiek samanų ir pačių sodo. Labai patiko idėja ir darbas! "
Viktorija Kulikauskaitė
„Atostogautoja“
Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla
3 klasė
Pasodinau paleistuvę 3 litrų stiklainyje. Labai patiko! Įdomiausia buvo sodinti augalą (prašau atkreipti dėmesį į tai, jog pėdutė papuošimui irgi yra pagaminta mano). Ši paleistuvė atostogauja prie jūros. Tikiuosi, jums patiks mano darbas.
Ariana Kovalenko
„PAVASARIO GIESMĖ“
VILNIAUS R. PAKENĖS Č.MILOŠO PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Į VAZĄ SUPILTI AKMENUKŲ, ĮDĖTI SAMANŲ, AUGALŲ IR PAPUOŠTI.
Dovydas Siriūnas
„Žalia uodega“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Dirbtinį papartį įdėjo dėl ryškumo ir todėl kad turi“uodegas“ derino su gyva gėlyte. Padėjo padaryti mama.
Gabrielė Vilčevskytė
“Angeliukas”
Paluknio „Medeinos“ gimnazija
4 klasė
Stikliniame inde, ramybės oazėje, supasi baltas angeliukas. Jaukumo suteikia žaliuojantys augalai, kriauklytės, akmenukai.
Martyna Valinskaitė
„DRAMBLIUKO PASAULIS“
ŠV.KAZIMIERO PROGIMNAZIJA
4 klasė
ŠIAM DARBUI ATLIKTI NAUDOJAU STIKLINĮ INDĄ, ĮPYLIAU ŽEMĘ, PASODINAU KAKTUSĄ, ĮPYLIAU SMĖLIO, PABĖRIAU GINTARO, ĮDĖJAU AKMENINĮ DRAMBLIUKĄ BEI DIDESNIŲ AKMENUKŲ.
Aistė Buragaitė
Ieva ir šuniukas
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
"Seniai seniai gyveno mergaitė Ieva. Ji turėjo šuniuką Ramzis. Jis labai norėjo valgyti, bet jis jau suvalgė visą dubenį maisto. Vieną kartą Ieva Ramzį išleido į lauką ir jis pabėgo. Ieva visur jo ieškojo, bet nesurado. Ji jau ruošėsi eiti miegoti ir išgirdo kažką prie durų. Ji atidarė duris ir pamatė Ramzį. Jie ilgai ir laimingai gyveno."
Augustė Vaitkutė
,,Žaluma“
SIMONO DAUKANTO PROGIMNAZIJA
2 klasė
Sukūriau bioterariumą stiklainyje – pasodinau paprastas pipirmėtes ir kaktusiuką. Rūpinausi savo augaliukais ir juos prižiūrėjau. Įvyko stebuklas – pipirmėtės praaugo kaktusą ir jo beveik nematyti.
Ema Vaitiekūnaitė
„Spalvų sodas“
KAUNO JUOZO URBŠIO PROGIMNAZIJA
4 klasė
Šiam sodui sukurti Ema panaudojo molio granulių drenažą, kaktusų žemę, smėlį, žvyrą, 4 rūšių augalus, suklijavo tvorelę iš krapštukų ir dekoravo pačios pajūryje surinktais akmenėliais.
Justinas Žičkus
MANO PAVASARINIS AUGINTINIS
Klaipėdos Sendvario progimnazija
4 klasė
Greta Kraujelytė
POVANDENINIS PASAULIS
Panevėžio "Saulėtekio‘‘ progimnazija
3 klasė
Aš įsivaizduoju, kad kaktusas koralas po vandeniu. O boružėlė tai žuvelė plaukiojanti prie savo namų – koralinio medžio.
Ieva Čiornaitė
„Velykų belaukiant“
Sendvario progimnazija
4 klasė
„Velykų belaukiant“- iš samanų, drožlių ir gėlyčių padariau kompoziciją, kuri džiugins per Velykas.
Kajus Daugvila
PAVASARIS
PANEVĖŽIO PRADINĖ MOKYKLA
4 klasė
Pavasaris mane laibai džiugina, bet jis taip lėtai ateina, todėl sugalvojau pavasarį pasidaryti namuose. Pasodinau tulpes stikliniame inde ir apdėjau akmenimis.
Kristupas Balaišis
,,Mažosios pumos pasaulis“
SIMONO DAUKANTO PROGIMNAZIJA
2 klasė
Sukūriau jaukų pasaulį savo žaisliukui – pumai. Įdėjau akmenėlių, rinktų prie jūros, sraigių kiautų, pasodinau augalų. Mano puma labai džiaugiasi, turėdama gražius namus.
Mėja Latvinskaitė
„Sidabrinis ežiukas“
VILKAVIŠKIO R. PILVIŠKIŲ „SANTAKOS“ GIMNAZIJA
4 klasė
Akmenėliai, dirvožemis, dagys. Nuostabūs sidabriniai spygliukai visai nedygūs. Jų puošnumas nepakartojamas.
Viltė Vasiliauskaitė
„Lietuviška pelkė“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Pelkė – ta vieta, kur gali rasti daug daug įvairiausių gyvių ir augalų. Juos įdomu stebėti.
Aironas Skipitis
„Mano mažasis mini sodas“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
2 klasė
Šis sodas — tai kambario puošmena vėlais vakarais ir žalumos ramybė akims dieną. Sodelyje telpa ir ateities automobilis, neteršiantis gamtos.
Damian Mazailo
,,Mano mažasis pasaulis“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
2 klasė
Dominik Dadyčin
“Gamtos taku”
VšĮ Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinė mokykla
4 klasė
Vaikščiodamas gamtos taku, galiu gerėtis augalais ir kvėpuoti grynu oru. Mylėkime gamtą!
Martyna Stašauskaitė
Atostogų prisiminimai “Svajonių pakrantė”-norėčiau ten dabar pabūti..:)
Vilniaus Maironio progimnazija
3 klasė
Naudotos medžiagos: natūrali samana,akmenys iš Lietuvos pajūrio, pajūrio smėlis, žvyras, juodžemis. Smilgos ir kriauklės.
Matas Urbonavičius
MANO PASAULIS, SKIRTAS MAMAI
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Nikita Ivanikov
SUKULENTŲ ROJUS ANT PALANGĖS
VILNIAUS NAUJAMIESČIO VIDURINĖ MOKYKLA
2 klasė
Į stiklinio florariumo - mūsų buvusio akvariumo- dugną įpylėm stambesnių akmenukų (drenažo), specialios, kaktusams skirtos, žemės, sumaišytos su trintomis aktyvintos anglies tabletėmis (kurios veikia kaip antiseptikas , padeda išvengti perteklinės drėgmės, pelėsių bei stiklo žaliavimo)ir vermikulito granulėmis (žemės purumui palaikyti). Pasodinome sukulentus (euphemia, opuntia, cactus ), pabarstėme smulkaus dekoratyvinio smėliuko ir spalvotų akmenukų, kai kur padėjome samanų iš sodo, kriauklių ir vėžliuko figūrėlę. Dabar namuose turime gražią sukulentų oazę, kurią statome ant lango palangės arba ant lentynos.
Kamilė Kvietkutė
Mažasis sodelis
Simono Dacho progimnazija
2 klasė
Mažasis sodelis yra pavyzdys, kad iš lapuočių augalų, kurie auga drėgnoje žemėje ir dykumos augalų, kurie auga sausoje žemėje, galima sukurti draugišką šeimą. Visai kaip ir su žmonėmis – nepaisant mūsų skirtumų, mes visi galime gyventi drauge.
Matas Pažusis
„Pabudęs pavasaris“
PANEVĖŽIO PRADINĖ MOKYKLA
4 klasė
Aukštai pakilusi pavasario saulutė ištirpdė sušalusią žemę, pradėjo tekėti miško upeliukas ir iš po spyglių ir samanų pražydo pirmosios pavasario gėlytės.
Saiva Labokaitė
Gyvenimo spalvu israiska
Klaipedos Gedminu progimnazija
1 klasė
Nuotaiku spalvos.
Ugnė Čiužaitė
PASAULĖLIS STIKLAINYJE
ŠAKIŲ VARPO VIDURINĖ MOKYKLA
3 klasė
ALPIUNARIUMĄ DARIAU APGALVODAMA VISAS SMULKMENAS. NAUDOJAU DIDELĮ STIKLAINĮ, KAVOS PUPELES, AKMENUKUS, KRIAUKLES, SMĖLIUKĄ IR GĖLYTES.
Viktorija Sivaykinaitė
,,ATOKVĖPIUI TARP AUGALŲ“.
MAIRONIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
UŽAUGINOME VELYKINĘ ŽOLYTĘ, JĄ APKIRPOME IR ANT JOS SUDĖJOME NAMUOSE TURIMUS AUGALIUKUS, BEI LĖLIŲ SUOLIUKĄ, ŽIBINTĄ, SIUKŠLEDĖŽĘ.
Danielius Dumblys
Svajonių vasara
Kauno Vaišvydavos pagrindinė mokykla
3 klasė
Mano pasaulis, kuriame telpa visos svajonės. Svajoju nuvažiuoti prie jūros, statyti pilis iš smėlio, grožėtis kaip bangos lenktyniauja į krantą ir atgal, kaip „smėlio dykumoje“ žaliuoja mažos pušelės, šypsosi rožiniai erškėtrožių žiedeliai, kaip vėjas vaikosi po kopas Amalo šakelę, kaip pateka saulė ir leidžiasi į jūrą.
Justė Jurevičiūtė
Mano gamtos dalelė
Panevėžio pradinė mokykla
1 klasė
Kaip džiaugiuosi, kad sukūriau savo rankomis!
Ksenija Donskich
„Mano svajonių mažasis pasaulis“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Aš labai svajoju per atostogas kur nors nukeliauti. Tikiuosi pamatyti daug įdomių dalykų, todėl ir kūriau svajonių pasaulį.
Markas Stanislovas Šamrinas
,,Akmenėlių pasaulis”.
Klaipėdos Gedminų progimnazija
3 klasė
"Darbui reikėjo žemių, stiklinio indo, akmenų, kelių kriauklių, žaisliuko ,,Papūgėlė”. Inde ant supiltų žemių sudėlioti akmenukai, kelios kriauklės, pasodinti maži kaktusai, šalia įsitaisė paukštis. Akmenėlių pasaulyje įdomu, galima pamatyti augančius mažus kaktusėlius. Kaktusai maži, dygliuoti, reikia būti atsargiam. Kaktusai išsivystė kaupti vandenį. "
Matas Macijauskas
KAKTUSIUKŲ PASAULIS
KLAIPĖDOS SENDVARIO PROGIMNAZIJA
4 klasė
Nate Bass
“Du pasauliai”
KAUNO TIRKILIŠKIŲ MOKYKLA - DARŽELIS
1 klasė
Viename pasaulyje aš pavaizdavau sudžiūvusį medį ir užterštą jūrą, užterštą, nederlingą žemę. Kitame pasaulyje linksmą žmogeliuką, gražią gėlę. Aš norėjau parodyti, kad ateityje mes galime gyventi užterštame pasaulyje arba gražiame, tiltas reiškia žmogaus pasirinkimą.
Nojus Kučinskas
„Kaktusų oazė"
KAUNO DAINAVOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Šiai kompozicijai naudojome: stiklinę vazą, mažus spalvotus akmenukus, žemę, spalvotą smėlį, trijų skirtingų rūšių kaktusus. Papuošėme kriauklytėmis ir jūros žvaigžde. Viską sudėję gavome įvairiaspalvę kaktusų oazę, ji papuošė mūsų namų interjerą. Jau imame svajoti apie karštą vasarėlę :)"
Anastasija Donskich
„Dykuma“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Per pasaulio pažinimo pamoką kalbėjome apie Afrikos dykumą. Buvo įdomu, tad sugalvojau sukurti dykumos mažą pasaulį.
Arijus Laniauskas
„MAŽASIS GĖLYNĖLIS“
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Mamytė turi savo gėlyną kieme. O aš dabar turiu savo gėlynėlį kambaryje, kurį auginsiu, prižiūrėsiu, laistysiu ir stebėsi, kaip keičiasi.
Estela Vaškelytė
Baltas sapnas
KAUNO VAIŠVYDAVOS PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Kai žemė bunda iš miego, dar kai kur matosi užsilikę mažyčiai sniego lopinėliai, saulutė budina iš miego snieguoles. Mano pasaulis toks mažas, kaip ir daigelis, kuris skverbiasi į saulę ir visu savo žalumu spinduliuoja, kaip Aušrinė žvaigždė.
Eva Levickaitė
Sėklyčių stebuklas 🌺
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Tai buvo mano pirmas darbelis, kuris man labai patiko. Gėlyčių sėklytės buvo tokios smulkios, netikėjau kad išdygs, bet jos išdygo! Kas dieną stebėjau gėlyčių (Barbatus) augimą, laisčiau, rūpinausi, kad patektų saulės spinduliukai. Dar sėjau ir levandas, bet jos neišdygo 😔 Toliau stebiu ir rūpinuosi išdygusiomis gėlėmis ir nekantrauju pamatyti, kada jos pražys. 🌺
Justas Podiriaka
„Pirmosios pavasario gėlės miške“
PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA
3 klasė
"Į stiklinį indą buvo pripilta žemių, pasodintos šalpusnės. Tuomet įdėtos samanos su grybukais, keli sraigių kiautai, pagaliukai ir keli akmenėliai. Smagu buvo kažką kurti!"
Kamilė Skersytė
„Mažasis pasaulis“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Mėgstu vasarą, nes mano gimtadienis. Vasaros metu smagu stebėti gamtą, aplinką. Labai daug įdomaus galiu pamatyti, išgirsti ir suprasti. Juk mes visi priklausomi vieni nuo kitų.
Linas Grikala
Augintinis
Panevėžio pradinė mokykla
1 klasė
Auginame pirmąjį savo augintinį vardu Ridikėlis. Smagu žiūrėti, kaip auga. Neužilgo perkelsime į šiltnamį, kad susipažintų su savo draugais.
Mantas Kunčius
„Džiunglės“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Pasaulio pažinimo pamokoje kalbėjome apie įvairiausius žemynus, kur norėtume nukeliauti. Buvo labai įdomu. Aš nusprendžiau, kad mano pasaulis gali būti džiunglėse. Ten tek visko įdomaus!
Miglė Kunčiūtė
„Mano mažasis pasaulis“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Nutariau, kad mano pasaulis bus Afrika. Afrika – ta vieta, kur gali rasti daug daug įvairiausių nematytų gyvūnų ir augalų. Norėčiau ten nukeliauti.
Pijus Mikalauskas
„Mažas mano pasaulis“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Mažas mano pasaulis, bet labai spalvingas ir paslaptingas. Ten galima pasislėpti, iš ten galima stebėti aplinką, svajoti.
Augustė Kazakevičiūtė
SPYGLIUOTAS MANO PASAULIS
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Domas Jonuška
Svogūnas vazoje
Panevėžio pradinė mokykla
4 klasė
Valgomi svogūno laiškai, auginamas salotoms
Karina Šataitė
Svajoju ir kuriu
UKMERGĖS DUKSTYNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA
4 klasė
Kotryna Andrijonaitė
Ankstesnis pasaulis, kai gyveno mamutai
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Liepa Balčiūnaitė
„Atostogos“
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija
2 klasė
Tai mažasis tropikų pasaulis, kuriame susipina saujelė smėlio, jūros ir egzotikos.
Martynas Greičius
Amazonė
Kauno šv. Kazimiero progimnazija
3 klasė
Sukūrėme upės pakrantės kampelį, kuriame yra daug smėlio ir akmenukų, gyvena driežas su vėžliu ir auga egzotiški augalai.
Matas Juška
Mano mažasis Česnakėlis
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
Čia gyvena Česnakėlis. Jis gyvena ne vienas. Jis turi draugę Gėlytę. Jo namuose labai gražu. Jis mėgsta saulutę ir vandenuką. Jis yra labai draugiškas.
Miglė Viršilaitė
JŪROS DUGNO PASAULIS
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Nojus Žemaitis
Nematytas pasaulis
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
Čia nėra paprasta vieta, bet labai įdomu. Čia gali matyti visko, net dramblį. Ne tik gyvūnus, bet skirtingus medžius, augalus, mešką, kiškį, viską, ką gali sugalvoti. Net gali pamatyti kalnus, o kartais tik miškas aplink tave. Nežinai, kur esi, bet šitie gyvūnai yra draugiški.
Smiltė Bikutė
Smiltės mažasis pasaulis
KAUNO TIRKILIŠKIŲ MOKYKLA - DARŽELIS
1 klasė
,,Vaikai kaip augalai nori laisvės. Kad ištrūktų iš savo mažo pasaulio, turi labai stengtis, daug dirbti, kad pasiektų viršų. ir kad galėtų ,,išlipti" ir augti toliau."
Titas Aleliūnas
„Sodo gyventojai“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Savo sode mačiau ežiuką, kiškį, todėl ir vaizdavau savo sodą, jo gyventojus.
Augustas Radzevičius
Bundantis pavasaris
SENŲJŲ TRAKŲ KĘSTUČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
1 klasė
Kartu su pavasariu atsibunda gamta. Pirmos gėlytės pradžiugina visų akis, šią nuotaiką aš perteikiau savo kompozicijoje.
Deividas Ivanauskas
„Kiemo puošmena“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Gamino iš savo kieme ir gėlyne augančių augalų, akmenėlių.
Emili Kačinskytė
PAPRASTAS PASAULIS
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Gabrielė Šertvytytė
Pavasaris
Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla
1 klasė
Gėlės ir bitės draugystė.Viena be kitos negali. Viena kitai reikalinga. Be bičių nebūtų gėlių, vaisių, daržovių, o jei nebūtų gėlių, vaisių, daržovių nebūtų ir bičių. Todėl žmogus privalo rūpintis tiek bitėmis, tiek visa gamta. Nes tik žmogus yra atsakingas, kad viskas būtų harmonijoje.
Gustė Jurevičiūtė
Terariumas gyvalazdėms
PANEVĖŽIO PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
Iš tetos gavau dovanų gyvalazdes. Jos buvo dar mažos, tai užteko mažos dėžutės. Tačiau per žiemą jos stipriai paaugo. Mačiau kaip kelis kartus išsinėrė. Mano terariumas padarytas iš natūralių medžiagų, kurias radau savo kieme ( smėlio, juodžemio, medžio drožlės, kankorėžių, samanų, pušies šakelės, kriauklių). Manau gyvalazdėms čia patiks gyventi.
Jokūbas Binkys
„Pasaulis stiklainyje“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Mažas mano pasaulis. Niekaip nesisekė jo papildyti.
Kajus Ivanauskas
„Augalų karalystė“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Patinka rūpintis augalais. Smagu sodinti, stebėti kaip jie auga. Todėl ir sukūriau augalų karalystę. Tai – mano mažutis pasaulis.
Kamilė Kazokaitė
Mano mažasis pasaulis
Kauno Simono Daukanto progimnazija
4 klasė
Kamilė su dideliu susidomėjimu rinko miške augalėlius ir kūrė savo mažąjį pasaulį stikle.
Mantė Marija Katalynaitė
„GĖLĖS KAIP VAIKAI“
KLAIPĖDOS GEDMINŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
GĖLYTE KAIP VAIKAS, REIKIA PRIŽIŪRĖTI, PUOSELĖTI, MYLĖTI IR NETRUGDYTI AUGTI!
Mark Lazarev
,,Sveikas kaip ridikas“
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Pasirinkau sėti ir stebėti skirtingų spalvų ridikėlius. Sėjau raudonus, geltonus ir baltus. Ridikėlius daiginau plastikiniuose indeliuose,o jiems sustiprėjus perkėlė į stiklinį indą. pastebėjau, kad skirtingų spalvų ridikai yra ir skirtingų formų bei dydžių. Kai ridikai užaugs, bus įdomu sužinoti ar skiriasi jų skoniai.
Nojus Meškauskas
PASAULIS MANO RANKOSE
Kauno "Paparčio“ pradinė mokykla
1 klasė
Nojus Vaitkūnas
,,Gražus pasaulis''
Kauno A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla
4 klasė
Augalų terariumui paruošti reikėjo: stiklinio indo, akmenukų didesnių ir mažesnių, žemių, sukulentų (alavijas, peperomia), kriauklių ir vandens palaistyti. Pirmiausiai į indą įdėjau akmenukus, tada įdėjau žemių, įsodinau augaliukus ir papuošiau kriauklėmis ir mažais akmenukais.Norėjau pavaizduoti augalų pasaulį, viskas pavyko.
Ainoras Bukauskas
Pavasario gėlės
Gedminų progimnazija
1 klasė
Arijus Jasiūnas
,,JŪRINIS BIOTERARIUMAS"
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Jame auga sodo gėrybės: agurkai, pomidorai, čili pipirai, krapai, kurios tręšiamos džiaugsmu ir meile.
Augustė Baronaitė
,,Amžinai žalia“
SIMONO DAUKANTO PROGIMNAZIJA
2 klasė
Sukūriau žalią oazę savo namuose. Įpyliau žemės, pasodinau sukulentus. Papuošiau spalvotais akmenėliais.
Dominyka Kazokaitė
Mano mažasis pasaulis
Kauno Simono Daukanto progimnazija
4 klasė
Dominyka labai žavisi gamta ir įvairiais augalais. Labai džiugiai kūrė mažąjį pasaulį.
Eimantas Bukauskas
Pavasario gėlės
Gedminų progimnazija
1 klasė
Emilija Viršutytė
Malūnininkas
JONAVOS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRAS – VAIKŲ DIENOS CENTRAS
2 klasė
Emilija kurdama šį mažą pasaulėlį, sukūrė pasaką. Gyveno kartą malūninkas, kuris prie savo seno malūno pasodino pupą, iš kurios išaugo didžiulis medis. Pupa matydama liūdną žmogelį, kasdien jam dovanojo laimę, džiaugsmą ir sėkmę.Emilija kiekvienam linki atrasti savo laimės pupą ir tikėti stebuklais.Gaminant darbelį buvo naudojamas spalvotas smėlis, kavos pupelės,akmenukai, sukulentai, dekoracijos.
Emilijus Misevičius
Robinzono sala
PANEVĖŽIO "SAULĖTEKIO“ PROGIMNAZIJA
1 klasė
Darbui panaudota stiklinis indas, akmenukai, kriauklės, žemės, lego figūrėlė ir augalai .
Matas Strimaitis
,,Mano žaliasis terariumas“
KAUNO A. STULGINSKIO MOKYKLA-DC
1 klasė
Matas nusprendė, kad Velykos jau praėjo, bet šia švente norėtųsi dar pasidžiaugti. Gamindamas šį darbelį jis panaudojo ir tas priemones, kurios buvo skirtos ir Velykoms.
Melita Ilčenkaitė
"Gyvybė dykumoje".
KAUNO TIRKILIŠKIŲ MOKYKLA - DARŽELIS
1 klasė
Darbeliui buvo naudojamas smėlis, juodžemis, akmenukai, mulčas. Taip pat, lauko gėlė. Gėlei buvo sudarytos šiltnamio salygos, naudojamas indas, kuris apsaugo nuo vėjo, bet puikiai praleidžia gyvybei taip reikalingus saulės spindulius. Augalai neauga dėl vandens trūkumo, todėl reguliariai laistant bandysime išauginti nuostabią laukų gėlę.
Ugnė Ramonenkaitė
„Mano mažasis pasaulis“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Savo pasaulį sukūriau iš to, ką turiu namuose. Jis tikrai gavosi mažas ir dar stiklinėje. Buvo smagu ir įdomu.
Gabija Sunkankaitė
„Mieganti gėlė“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Į didelę vazą pripyliau daug žemių, papuošiau žemę trimis raudonomis miegančiomis rožėmis ir žibutėmis paruošiau ilgam miegojimui.
Ignas Balčiūnas
„Kriauklių pasaulis“
ŠIAULIŲ R. GINKŪNŲ SOFIJOS IR VLADIMIRO ZUBOVŲ MOKYKLA
2 klasė
Mažame indelyje telpa jūros pasaulis. Toks pat sluoksniuotas ir banguotas, kaip ir jūra. Spalvos kaip koralinio rifo. Nepamiršom ir gyvybės, nors ne gyvūnas, bet augalėlis galės augti ir džiuginti.
Joris Bondzinskas
„Atostogos“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Kasmet mūsų šeima ilsisi šiltuose kraštuose, kuriuose auga palmės ir kaktusai. Šiame terariume apsigyvenę augalai primins atostogas.
Karina Rimkutė
,,DRAMBLIO GYVENIMAS“
Dariaus ir Girėno progimnazija
2 klasė
Liana Palionis
“Spalvotas pasaulis”
Vilniaus r. Skaidiškių mokykla-darželis
3 klasė
Darbas yra sukomponuotas iš spalvotų akmenukų, skirtu akvariumams, savarankiškai pasirinktas augaliukas, kuris labai derinasi ir auga vandenyje, tokia aplinka gali būti skirta kaip ir gyvam, taip ir negyvam sodui.
Nojus Tuma
Arbūzas
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
"Tai vienmetės, saldaus, gaivaus skonio ir malonaus aromato šilumamėgės daržovės. Šių augalų žievė gali būti ne tik įprasta žalia su tamsesniais dryželiais. Gali skirtis ir minkštimo spalva – ji gali būti ir geltona. Valgomieji daigai - sėklos yra kietos, todėl dažniausiai mirkomos ar apdorojamos termiškai. Sudygusios suminkštėja, todėl jas galima valgyti šviežias. Daiginimo proceso metu pasikeičia sėklose esančios maistinės medžiagos, jas nesunkiai įsisavina žmogaus organizmas."
Povilas Jenkus
ŽAISMINGAS PAVASARIO GROŽIS
Plungės r. Kulių gimnazija
4 klasė
Pradėjau savo terariumą nuo drenažo. Pasirinkau violetinę drenažo spalvą, nes man ji labai patinka ir dera prie mano pasirinktos kompozicijos. Tada ant drenažo dėjau baltus akmenukus. Taip drenažas sugers vandenį. Ant baltų akmenukų pyliau kaktusų žemės. Tada susodinau kaktusus, samanas, sukulentą ir alijošiaus ūgliuką. Pasirinkau pamiškėje šakelių,sulaužiau jas, ir padariau laiptukus. Pasirinkau iš gėlyno akmenukų ir pripyliau visur aplink. Taip užbaigiau savo kompoziciją.
Uršula Mikulevič
„Gimtadienio gėlės stikliniame namelyje“
VILNIAUS R. ŠUMSKO PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
„Gimtadienio gėlės stikliniame namelyje“ – gavau gėlių sodinukus nuo brolio gimtadienio proga, nusprendžiau kad noriu kažko įspūdingo ir sukūriau kompoziciją. Įdėjau akmenukus, įpyliau smėlio, pasodinau gėlytes ir papuošiau pušų žievės mulčiumi. Radau kriaukles ir įdėjau į stiklainį. Mano šeimai labai patiko. Žinau kokią dovaną padovanosiu Močiutės jubiliejaus proga.
Airidas Simonaitis
„Žuvyčių akvariumas – mini sodas“
KLAIPĖDOS GEDMINŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Senas žuvyčių akvariumas buvo prikeltas naujam gyvenimui. Net keletą metų stovėjęs giliausiame spintos kamputyje vėl tapo gyvas. Jame dabar mini sodas. Auganti maža palmė, smėlis, akmenukai surinkti Baltijos pajūryje, kriauklytės primena atostogas. Viskas kvepia jūra. Smagu, kad galima senus daiktus panaudoti dar kartą. Jie mums suteikia daug džiaugsmo."
Aronas Zandovas
"Pavasario supergeliai"
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Augalėliai auga ir stiebiasi kiekvieną dieną, nešdami džiaugsmą ir grožį.
Dorotėja Račkauskytė
GYVŪNIJOS PASAULYJE.
ŠEDUVOS GIMNAZIJA
1 klasė
TERARIUMO VIDUJE NUGULĖ ŠIENAS, LAUKE RINKTI AKMENUKAI, GUAŠU DAŽYTAS SMĖLIS, SUDŽIŪVUSIOS ŠAKELĖS IR DURPĖS, JOSE AUGA PIEVOJE RASTOS LAUKINĖS NAŠLAITĖLĖS, APLINKA DŽIAUGIASI GYVŪNĖLIAI IŠ DOROTĖJOS ŽAISLŲ STALČIAUS.
Emilija Masiulionytė
„Jūros ilgesys“
ŠIRVINTŲ PRADINĖ MOKYKLA
3 klasė
Savo darbą pavadinau „Jūros ilgesys“. Jau nusibodo sėdėjimas prie kompiuterio. Labai laukiu vasaros ir kelionės prie jūros. Savo darbe panaudojau smėlį, kuris primena pajūrio smėlį, kriaukles, kurias rinkau prie jūros ir pirmuosius savo darželio augalus, kurie suspėjo išlįsti iš po sniego.
Milita Mockaitytė
„Driežiuko terariumas“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Šį darbelį dariau pati, pripyliau smėlio, papuośiau dirbtiniais kaktusiukais, žaluma, orchidėja, ir jūros akmenukais.
Vesta Jančauskaitė
,,Mažojo Voro pasaulis“
Dariaus ir Girėno progimnazija
2 klasė
Agota Batkevičiūtė
MAŽAS JŪROS PASAULIS.
ŠEDUVOS GIMNAZIJA
1 klasė
KŪRYBOJE PANAUDOJAU AKMENUKUS, ĮVAIRIUS DŽIOVINTUS AUGALUS, KRIAUKLES, SPALVOTĄ SMĖLĮ, SPALVOTUS KRISTALUS.
Austėja Byčiūtė
„Gamta nubunda“
Ventos gimnazija
1 klasė
Panaudoti kankorėžiai, samanos, gėlių lapai.
Benas Sriebalius
,,DINOZAURŲ MIŠKAS“
Dariaus ir Girėno progimnazija
2 klasė
Deimantė Gaidamavičiūtė
,,Deimantės mažasis pasaulis“
Dariaus ir Girėno progimnazija
2 klasė
Eivilė Vijeikytė
,,Težydi gėlės mūsų Žemėje“
KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA
3 klasė
Eivilės mintis: nors pasaulį krečia pandemija, pavasaris atėjo, Žemė pasipuošė žiedais.
Emilija Vaitkutė
,,Mano mažieji augintiniai“
KAUNO R. VILKIJOS GIMNAZIJA
3 klasė
Išdegus žvakei, liko gražios formos indelis. Pagalvojau, kad įmesti į rūšiavimo konteinerį jo dar negalima. Būtina panaudoti dar kartą. Sužinojau, kad organizuojamas gamtamokslinis projektas. Buvo smagu jame sudalyvauti ir į indelį pasodinti augaliukų. Mokytoja pasiūlė indelyje ,,apgyvendinti“ sukulentų, nes jiems puikiai tiks smėlis ir nereikės dažnai laistyti. Kad būtų gražiau, smėlį nudažiau įvairiomis spalvomis. Pasodinus atrodė, kad augaliukas jaučiasi vienišas. Pamačiau klasėje ūgliu besidauginančią viksvą. Pagalvojau, kad dabar augaliukams bus smagiau ir gražiau atrodys darbelis. Taip ir atsirado kompozicija ,,Mano mažieji augintiniai“. Tikiuosi, kad mano augintiniai užaugs ir galėsiu juos persodinti į didesnį indelį
Eva Janušonytė
MAŽAS GAMTOS LOPINĖLIS
PALANGOS ''BALTIJOS '' PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
KADANGI GYVENU PRIE JŪROS MANO VAZOJE YRA SMĖLIO, KRIAUKLIŲ, KAŠTONŲ. MANE SUPANČIĄ GAMTĄ PERKĖLIAU Į VAZĄ IR ŽEMES LOPINĖLYJE PASODINAU SVOGŪNŲ. IŠDYGĘ ATRODO KAIP ŽOLYTĖ, BET YRA VALGOMA. TAI SKANU IR SVEIKA.
Gabrielė Dženkauskaitė
„Kompozicija taurėje“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Mano kompozicija padaryta iš akmenukų, žalumynų bei daug meilės ją darant.
Haroldas Butkus
,,Erdvėlaivio augalas kosmose“
SIMONO DAUKANTO PROGIMNAZIJA
2 klasė
Labai mėgstu fantazuoti ir skaityti enciklopedijas. Sukūriau erdvėlaivio augalą kosmose .
Justė Jonikaitė
"Namų darželis"
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Auginu cukiniją ir krapus.
Kornelija Gadeikytė
Hiacintai tarp kriauklių
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Sužinojau, kad hiacintų svogūnėliai visai nebijo šalčio – jie žiemą praleidžia žemėje, o pavasarį pražysta. Mano hiacintai pražydės dar balandžio mėnesį, nes aš juos lepinu šiluma.
Povilas Sendžikas
Mano mažasis sodas
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
Čia yra kaktusas, akmenukai, kankorėžis. Aplinkui auga įvairios žolės ir medžiai.
Tija Starkutė
Mano mažas, žalias burbulas❤
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Mano rankytėmis pasodintas ir puoselėtas mini sodelis stiklo burbule❤. Sodinau jau žydinčius narcizus, jie puošė mano sodelį geltonais žiedais🌼. Pasodinau ir levandų, geltonųjų vienadienių (Hemerocallis lilioasphodelus). Pasodinau ir kitų mažų, spalvotų gėlyčių. Bet neužteko laiko arba saulės šilumos joms pražystI 🌞. Stebėjau kasdien ir džiaugiaus, kaip lenda maži daigeliai🌱. Puošiau kriauklytėmis, prie jūros surastais akmenukais. Prižiūrėjau ir rūpinausi savo sodeliu🌿🌞.
Titas Petrokas
,, Auk ir didėk”
KAUNO A. STULGINSKIO MOKYKLA-DC
1 klasė
Titas kartu su savo šeimos nariais ilgai galvojo, kokioje žemėje galėtų augti jo pasirinktas augalas. Pasirinko ne tik smėlį, bet ir įvairias kruopas. Bandė kelis kartus, kol pavyko ir štai kokiame smėlyje augs jo kaktusas.
Urtė Paulauskaitė
"Mano alėja"
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Bioterariumas padarytas iš medžio drožlių, akmenukų, žemės ir kriauklyčių. Jame pasėta dviejų skirtingų rūšių augalai, tai gausiažiedė svidrė ir žalieji ridikai. Laikant šiltoje vietoje prie lango, jie užaugo maždaug per 5-7 dienas.
Vilius Antanas Velutis
,,Jūros dugne”
Klaipėdos Gedminų progimnazija
3 klasė
"Darbui reikėjo stiklinio indo, žemių, smėlio, akmenėlių, kriauklių, didesnio juodo akmens, lapinių augalų. Į stiklinį indą sluoksniais supilta žemė, smėlis, pasodinti lapiniai augalai, sudėti balti akmenėliai, didesnis juodas akmuo. Ant viršaus sudėtos kriauklės. Darbas atrodo, kaip jūros dugnas. Lapiniams augalams reikia drėgmės. Juos reikia laikyti šviesoje, kambaryje."
Adrija Vyšniauskaitė
,,Mano gėlynėlis“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Adrija pirmą kartą sodino , todėl į savo gėlynėlį dėjo viską, ką akys matė ir ko širdelė geidė. Čia tilpo net dramblys! Dabar galės kada tik nori džiaugtis savo pirmuoju gėlynu.
Aira Kananovičiūtė
„Gyvybės burbulas“
ŠIRVINTŲ PRADINĖ MOKYKLA
3 klasė
Savo darbą pavadinau „Gyvybės burbulas“. Savo burbule naudojau smėlį, akmenis ir juodžemį, kad augalai galėtų augti. Indo forma primena akvariumą, tad jį papuošiau žuvyte, sraige ir voru.
Arnoldas Petkevičius
„SAULĖS SPINDULĖLIS“
VIRBALIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
Šviečia saulė, bunda gamta, gražus oras. Šį darbą padariau būdamas geros nuotaikos.
Augustas Laurynas Narbutas
,,SAUGOSIU GAMTĄ“
SENŲJŲ TRAKŲ KĘSTUČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
1 klasė
IŠ ĮVAIRIOS GAMTINĖS MEDŽIAGOS SUKŪRIAU SAVO GAMTOS LOPINĖLĮ. NORĖČIAU, KAD IR ŽEMĖS NIEKAS NETERŠTŲ, JI BŪTŲ TOKIA ŠVARI KAIP IR MANO SUKURTAS GAMTOS LOPINĖLIS.
Austėja Kirklytė
„Mažasis pasaulėlis“
Klaipėdos Sendvario progimnazija
4 klasė
Mažasis gamtos pasaulėlis stiklainėlyje.
Ąžuolas Bajorūnas
,,PAPUOŠIU ŽEMĘ ŽIEDAIS“
KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA
3 klasė
ĄŽUOLAS GYVENA KAIME, PADEDA MAYTEI TVARKYTI GĖLYNUS, KAD APLINKA BŪTŲ GRAŽESNĖ.
Deividas Šližys
Lapės namai
Šv. Kazimiero progimnazija
3 klasė
"Mano broliukas turėjo mažą lapės figūrėlę, taip sugalvojau, kad noriu biome pavaizduoti lapės namus. Medžiagų biomui ieškojau gamtoje. Ko neradau gamtoje, radau gėlių parduotuvėje, aktyvintos anglies iš vaistinės. Pirmiausia pasiėmiau indą biomui. Ant dugno dėjau smulkintą, aktyvintą anglį, po to mėlynus akmenukus, kaip drenažą. Ant akmenėlių viršaus pyliau kompostinių žemių tiek, kad galėčiau pasodinti gėlytes. Tuomet ant žemių padėjau iš jūros išplautą, nugludintą, raudoną plytą. Šalia jos pasodinau dvi gėlytes. Priekyje pripyliau mėlynų akmenukų, kad būtų tarsi vanduo. Dar vieną akmenuką padėjau priekyje, kelis mažus kankorėžiukus šalia akmens. O tarp gėlyčių pastačiau lapės figūrėlę. Papurškiau gėles vandeniu ir biomas buvo baigtas. Kurdamas biomą jaučiausi gerai, nes jo kūrimas suteikė laimės ir šiltų emocijų."
Emilis Kriščiokaitis
Jaukus namelis
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
Šiame namelyje gyveno trys gyvūnėliai. Jie buvo labai laimingi. Jų namelis buvo po medžiais. Jiems buvo nešalta.
Erikas Grybauskas
Pasaulis prie eglučių gyvatvorės
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija
2 klasė
Tai mažas gabalėlis kieme esančio pasaulio, pradedant samanomis ir kiemo slieku, bei eglučių ir daugiamečių gėlių šakelėmis. Pasaulis jau savarankiškai gyvuoja visą savaitę, jame vyksta visi gamtoje vykstantys procesai.
Ervinas Vitkūnas
„Lietuvos pajūris“
ALYTAUS „DREVINUKO“ MOKYKLA-DARŽELIS
2 klasė
Gustas Vieraitis
,,ROŽĖ MAMYTEI“
KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA
3 klasė
GUSTAS SVAJOJA PATS UŽAUGINTI ROŽĘ IR PADOVANOTI JĄ MAMAI.
Jonas Sivajevas
Džiunglių augalas
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
Augalas yra labai gražus, retas ir labai gražiai auga. Jį labai sunku rasti. Jis slepiasi po šakomis, po medžiais.
Julija Sosnovska
MANO MAŽASIS PASAULIS
DARŽELIS MOKYKLA SAULUTĖ
3 klasė
APAČIOJE DĖJAU AKMENUKUS-ČIA DRENAŽAS.TADA SMĖLIUKAS IR SODINAU AUGALUS,KURIŲ PRIEŽIŪRA IR AUGIMO SĄLYGOS PANAŠIOS. PAPUOŠIAU AKMENUKAIS IR KRIAUKLYTĖM.
Luknė Butvilaitė
“BUNDANČIO PAVASARIO SPALVOS“
ŠEDUVOS GIMNAZIJA
1 klasė
DARBELIS PADARYTAS IŠ ŽEMIŲ, SAMANŲ, AKMENUKŲ, GĖLYČIŲ, KRŪMŲ ŠAKELIŲ, KAČIUKŲ ŠAKELIŲ IR PJUVENŲ.
Mėta Miknevičiūtė
"Mažojo pomidoriuko karalystė"
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Reikia: Stiklinio indo, Smėliuko, Baltų akmenėlių, Lietuvos žemelės ir mielo pomidoriuko daigelio.
Nojus Tilindis
„Mano mažas pasaulis“
Elektrėnų pradinė mokykla
3 klasė
Saida Bridikytė
"Mini daržas"
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Pasodinau krapus, bet jie vis neišdygo. Teko skubiai keisti šias sėklas kitomis. Pavyko! Užauginau prieskonį - pipirnę. Papuošiau mažytėmis kriauklytėmis.
Toma Sriebaliūtė
,,AUGALĖLIO NAMAI“
Dariaus ir Girėno progimnazija
2 klasė
Vidmantas Duškinas
,,Džiaugsmas ir liūdesys“
Panevėžio "Saulėtekio“ progimnazija
4 klasė
Surinkti akmenukai, kriauklės, žemės žiupsnelis, smėlis, žvyras, kaktusas, pavasariniai augalai, stiklinis indas.
Akvilė Račkauskaitė
" MAŽYTĖ SVAJONĖ "
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Sukurtas mažas miškelis, kuriame gyvena mergytė Maša su miško draugais. Į savaitę vieną kartą jis bus laistomas, kad samanėlės ir medeliai neišdžiūtų.
Arijana Stasiulytė
Vitaminai visai šeimai
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Mano šeimai labai patinka ridikėliai, todėl juos ir pasėjau. Labai laukiau, kol jie pradygs. Dar sužinojau, kad galima valgyti ne tik gumbelius, bet ir ridikėlių lapelius.
Danielius Maišiukaitis
„Pavasarinis sodas.“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Raktažoles apgyvendinau terariume, dabar gyvens kambaryje ir nebijos šalčio.
Eimantas Naujokas
Gražusis miškas
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
Jame gyvena meškiukas Medutis. Jam labai patinka medus. Jis dažnai eina pasivaikščioti. Jis gyvena miške ir labai džiaugiasi dėl to. Ten dar gyvena lapės, paukščiai, na ir daug meškų.
Elzė Miliukaitė
„Žaliasis Pasaulis"
Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla
3 klasė
Kuriant terariumą mokinė išsiugdė gebėjimą pažinti gamtinę aplinką, gamtojautą, atsakingumą, savarankiškumą, ekologinę kultūrą, patyrė pažinimo džiaugsmą, tenkino saviraiškos poreikį. Atlikdama užduotį mokinė susiformavo aplinkos pažinimo poreikį ir aplinkosaugines nuostatas, palankaus aplinkai gyvenimo būdo ir aplinkosaugos vertybes. Per kūrybinę ir praktinę veiklą, pažino ir tyrinėjo gamtoje vyksiančius procesus ir reiškinius, augalus augančius šalia gyvenamosios vietos, išsiugdė gebėjimą žodžiu ir kūrybiniu darbu išreikšti jausmus bei požiūrį į vyksiančius gamtoje procesus.
Emilė Šulekauskaitė
„ANGELO LAIPTELIAI“
„VARPELIO“ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
Angelo laiptelius sukūriau iš smėlio ir šviesių akmenų. Pasodinau kaktusus, nes jie žali, puošnūs.
Kamilė Baranauskaitė
Raktažolė – mano raktas į pavasarį...
MERKINĖS V.KRĖVĖS GIMNAZIJA
1 klasė
"Pas mus raktažolės auga ne tik darželyje, bet ir namuose - vazonėliuose. Šią nuostabią gėlę pasodinau į didelį stiklinį indą. Aplik ją papyliau truputį smėlio, padėliojau kriauklelių, parsivežtų iš mūsų pajūrio. Į terariumą įdėjau kieme parinktų akmenėlių ir, iš močiutės vištų pamestų, plunksnų. Miškelyje radau labai gražių kankorėžių. Auga, žydi ir džiaugiasi mano gėlė, o kartu su ja ir aš. Tikiuosi, kad mano raktažolė greitai atrakins šilumą ir pagaliau ateis šiltas, saulėtas, gražus ir tikras, visų taip laukiamas, pavasaris..."
Leonas Doda
„Mano draugas gintaro šalyje“
Klaipėdos Marijos Montessori mokykla-darželis
2 klasė
Darbeliui panaudotos gamtoje rastos medžiagos, gintarėliai ir apgyvendintas draugas.
Lina Gavrilovaitė
„Išgelbėti nuo sniego“
ŠIRVINTŲ PRADINĖ MOKYKLA
3 klasė
Savo darbą pavadinau „Išgelbėti nuo sniego“. Keista, bet šiandien kelis kartus snigo. Savo stiklainyje naudojau smėlį, akmenis ir augalus, kuriuos pavyko išrauti, kol visko neuždengė sniegas, o vėliau ir kruša.
Martynas Lukaševičius
„Džiunglės“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Norėjau pasidaryti džiungles su kaktusais, nes mūsų Lietuvoje kaktusai neauga.
Miglė Vyšniauskaitė
„Gamtos sūkuryje“.
Vilkaviškio rajono Pajevonio pagrindinė mokykla
4 klasė
Gyvenu kaime ir kiekvieną dieną einu pasivaikščioti į mišką. Mėgstu stebėti gamtą, mišką, rinkti kriaukles ir laukines gėles. Šis darbelis padeda man geriau pažinti mane supantį pasaulį.
Radvilė Lietuvninkaitė
,,Ką norėjau - tą sudėjau“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Radvilė jau ne pirmą kartą sodina gėles. Todėl savo darbelį kūrė drąsiai, be pagalbos, pati ieškojo norimų detalių. Todėl, galvojant darbo pavadinimą, nutarė pajuokauti ir pavadinti savaip.
Rokas Kereišis
Pavasario pranašai
PRIENŲ RAJONO SKRIAUDŽIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Aš į savo stiklainį pasodinau pavasario pranašus. Kai jie nužydės subujos smulkialapis raudonėlis.
Sebastianas Petrauskas
„DOVANA MAMYTEI“
Klaipėdos Marijos Montessori mokykla-darželis
2 klasė
Aš labai myliu savo mamą, kuri man visada padeda ir rūpinasi. Padariau iš augaliukų, akmenukų ir šakelių jai mažą pasaulį, kuriame gera ir gražu gyventi.
Simona Šukauskaitė
„MINI DŽIUNGLĖS“
VIRBALIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
Taja Malyševa
“Poilsio vieta”
Šv. Kazimiero progimnazija
3 klasė
Galvodama apie biomos darbą vaikščojau lauke. Ant šulinio radau salotinės spalvos samanų ir parinkau smulkių šakelių. Mama turėjo kriauklių, žemės, žerinčių kamuoliukų ir smulkinto maumedžio žievės. Tetis nupirko augalą-”Alavyją”. Viskam sudėti panaudojau 1 litro stiklainį. Buvo smagu liesti žemę ir augalus, derinti, delioti dekoracijas. Pavadinimą sugalvojau žiurėdama į savo padaryta bioma. Pavadinau ją “Poilsio vieta”.
Urtė Nevulytė
,,Pavasario spalvos“
PANEVĖŽIO PRADINĖ MOKYKLA
4 klasė
Kompozicija sukomponuota iš mūsų gėlyno augalų ir kitų gamtinių medžiagų - jūros akmenėlių, samanų, natūralaus dirvožemio.
Adelė Uždavinytė
„Pieva“
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Sukurta pieva tinkama augalams gyvuoti. Ją šildys saulutė, o Adelė laistys ir mylės.
Adrijus Benetis
“Spygliuotis“
VšĮ Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinė mokykla
4 klasė
Mano pasaulis padengtas švelniais spygliais. Čia gražu ir jauku. Spygliai apsaugo augalo gyvybę nuo pavojų. Pati gamta saugo save.
Adrijus Kurovskis
„NEGYVENAMA SALA“
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Tai sala (džiunglės) ir niekas joje negyvena. Salą reikia nepamiršti prižiūrėti, kad ji vis žaliuotų ir augtų.
Ainė Šidlauskaitė
"KIŠKUČIO NAMAI"
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Kodėl kiškučio? Nors nuotraukoje nesimato, tačiau tarp augaliukų įdėtas savo lipdytas plastilino kiškutis. O namai bus prižiūrimi, pastoviai drėkinami (apipurškiami).
Akvilė Beinakertytė
„NEGYVENAMA SALA“
VIRBALIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
Padaryta iš šakelių, samanėlių, akmenėlių, kriauklelių.
Albert Gulbickij
„Džiaugsmas“
VILNIAUS R. PAKENĖS Č.MILOŠO PAGRINDINĖ MOKYKLA
1 klasė
Aleksej Ševiakov
„ Draugystės sodas“
JAŠIŪNŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
Kaip šaunu matyti, kai daug įvairių augalų gyvena vienoje vietoje. Mano „Draugystės sodas“ ypatingas tuo, kad ten yra įvairių augalų. Tame sode tarp kaktusų svečiuojasi sukulentas. O kai pražys – kaktusai raudonai, o sukulentas – geltonai. Įsivaizduokite: raudoną- kaktusų žiedų gėlę su geltonu- sukulentų žiedų viduriu. Tai tikras stebuklas- žiedų gėlė.
Arminas Baltrimas
,,Žaliasis pajūris“
Klaipėdos Gedminų progimnazija
3 klasė
"Darbui reikėjo spalvoto smėlio, kriauklelių, spalvotų stikliukų, lapinių augalų. Kurti buvo įdomu, netikėta. Augalai auga indelyje žemėse. Juos reikia palaistyti, laikyti ten, kur yra šviesu ir šilta. Šis darbas puošia kambarį."
Danielius Jautakis
MANO MAŽASIS DARŽELIS
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
1 klasė
Ruošdamas savo mažąjį darželį sužinojau, kiek reikia įdėti darbo ir kruopštumo, kol pasėji tokias mažas sėklytes. Pasėjęs kiekvieną dieną žiūrėjau, ar jau pradygo daigeliai, bet teko kurį laiką palaukti, kol pasirodė maži žali taškeliai. Greičiausiai sudygo pipirmėtės. Jas pirmas ir suvalgėme.
Deimas Rinkevičius
,,Smagumėlis“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Deimas dirbo su šypsena veide. Pasakojo, kad buvo smagu sodinti augalus, dekoruoti paviršių. Todėl paklausus pavadinimo išgirdau pirmą vertinimą ,,Smagumėlis“, kurį nusprendėme priskirti ir galutiniam rezultatui.
Deimilė Almonaitytė
„SAULĖS SPINDULYS“
VIRBALIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
Didelė gyvybė gali būti ir mažame inde. Darbelis pavasariui ir puošmena Velykiniam stalui.
Deina Korocejūtė
,,Kaktusų šeimyna“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Pirmiausiai inde patogiai įsitaisė didysis kaktusas. Šalia pritūpė mažylis. Šią šeimynėlę apsupo spalvoti akmenėliai – štai ir džiaugsmas akims.
Dominykas Stasiukynas
„Ramybės oazė"
ALYTAUS „DREVINUKO“ MOKYKLA-DARŽELIS
2 klasė
Gabija Taujinskaitė
,,Paukštelio lizdelis“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Pirmiausiai Gabija išsirinko priemones, kurios bus jos inde. Tada sugalvojo idėją – kurs paukštelio lizdelį. Taip ir ,,prilipo“ pavadinimas. Pavyko susukti jaukų lizdelį 3l stiklainyje.
Gediminas Stasiukynas
,,Sraigių kiemelis“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Sraiges dažnai tenka sutikti kieme, stebėti paplūdimyje ar žolėje. Tačiau turėti savo sraigių kiemelį bus irgi labai smagu!
Greta Speičytė
„Mano mažas pasaulis“
Elektrėnų pradinė mokykla
3 klasė
Liepa Sakalauskaitė
,,Mažas pasaulėlis“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
,,Mažas pasaulėlis“, nes į mažą indelį didelis kaktusiukas tilpo. Liepa džiaugėsi, kad pati pirmą kartą tokį darbą sukūrė ir didelį džiaugsmą turėjo.
Liepa Unguraitytė
„Vaza su augaliukais“
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija
2 klasė
Mano darbelis ne sunkus nei lengvas, bet gražus, nes pati dariau, puikiai sugalvojau.
Luka Auksoraitytė
,,Fėjos sodas“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Luka į savo pasaulio kūrimo procesą atsinešė pati su mama pasigaminusi Fėją sūpynėse. Kai sudėjo norimus augalus ir papildomas priemones pasiūlė pavadinimą. Tikriausiai tokiame sode fėjos ir supasi ;)
Matas Macijauskas
,,Jūros dugne“.
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Kadangi drenažui liko tik sraigių kiautai ir smėlis, Matui tai ir ,,prišaukė“ pavadinimą. Vandens šioje jūroje neliko, kadangi ji išdžiūvo – liko tik akmenukai, kriauklės ir augalai...
Motiejus Plikis
,,Pavėsis džiunglėse“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
,,Pavėsis džiunglėse“. Taip pavadino, kadangi augalas mažiems vabalėliams atrodytų kaip džiunglės, į kurias pats Motiejus norėtų kada nors nukeliauti.
Nojus Jučas
Paslaptingas augalų pasaulis
Šv. Kazimiero progimnazija
3 klasė
Kuriant biomą, idėjų ieškojau miške. Pasivaikščiodamas rinkau visokias miške esančias gėrybes. Kompoziciją papildžiau namie rastomis dekoracijomis. Pirmiausia supyliau žemes, tada įdėjau akmenukų, samanų, konkorėžių, pasodinau nedidelį augaliuką. Jaučiausi patenkintas savo darbu, nes jis papuošė mano kambarį.
Paulina Kalinauskaitė
,,Pavasariškas eksperimentas“
Kauno A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla
4 klasė
Panaudojau mažus spalvotus akmenėlius, gintarus. Supyliau akmenukus į indą, įdėjau rožytę, dar keletą gėlyčių ir gintariukų. Man labai puikiai pavyko.
Paulius Endriukaitis
Jūrinis miškas
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
Jame auga medžiai. Miške yra labai pavojinga, pilna vandens. Žmogaus neatlaikytų, nes gali jis galėtų įsmigti. Yra smėlio, paukščių ir gyvačių. Kriauklės suteikia gyvybės.
Rapolas Matijošaitis
,,Berniukas pasiklydo Juros periodo parke“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Rapolas domisi dinozaurais. Kai reikėjo sukurti mažą pasaulį savo namuose, Rapolas iš karto nusprendė, kad jame įsikurs ir pora kolekcijos dinozaurų. Gėlėtas berniukas atsitiktinai užklydo į šį pasaulėlį ir nutarė pasilikti, nes dinozaurai nebuvo pikti...
Robertas Savanevičius
„Akmenų karalystėje“
VILNIAUS R. PAKENĖS Č.MILOŠO PAGRINDINĖ MOKYKLA
1 klasė
Rugilė Jasaitė
Terariumas ,,Slieko viešbutis‘‘
Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija
1 klasė
"Gaminant ,,viešbutį‘‘ panaudojome : akmenukus,smėlį,juodžemį,žoles,samanas,vandenį ir slieką."
Rugilė Kubiliūtė
,,Vėžlio kiemelis“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Pavadinimui mintis kilo po to, kai tarp pasodintų gėlių patogiai įsitaisė vėžlys. Smagu bus jį stebėti, kai kiemelį nušvies saulės spinduliai.
Rusnė Dubickaitė
,,Spindintis pasaulis“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Parinktą augalą apsupo spindintys akmenukai. Kai šviesa ir saulės spinduliai šoka nuo akmenuko ant akmenuko – matyti vis kitoks pasaulis.
Rytis Varnas
„Kalankė stiklainyje“
PANEVĖŽIO PRADINĖ MOKYKLA
4 klasė
Mano augalas – gėlė Kalankė. Savo terariumui naudojau žemes, o su akmenukais ir kriauklytėmis papuošiau. Augalą laisčiau ir prižiūrėjau, kad netruktų saulės šviesos. Man patinka mano augalas, smagu jį prižiūrėti ir stebėti, kaip auga.
Saulė Vaitkevičiūtė
„Vasaros brizas"
ALYTAUS „DREVINUKO“ MOKYKLA-DARŽELIS
2 klasė
Simas Dvaržeckis
,,Svajonių sala“
Vilkaviškio pradinė mokykla
1 klasė
Kiekvienas berniukas svajoja apie nuotykius saloje, o Simas savo svajonių salą susikūrė stikliniame inde. Tikriausiai reikia didelio noro ir šiek tiek darbo, kad svajonė taptų tikrove.
Tadas Triaba
Koralų rifas
PANEVĖŽIO "SAULĖTEKIO“ PROGIMNAZIJA
1 klasė
Darbui panaudotas stiklinė vaza, žemės, akmenukai, augalai.
Tija Bagdonaitė
Svajonė
PANEVĖŽIO "SAULĖTEKIO“ PROGIMNAZIJA
1 klasė
Darbui panaudotas stiklinė vaza, žemės, spalvoas smėlis, akmenukai, augalai.
Ugnė Gavienaitė
“Spalvota Žemė“
Kauno “Ryto” pradinė mokykla.
2 klasė
Urtė Noreikaitė
Pavasarinė gėlelė
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija
2 klasė
Mano darbelis atspindi pavasarį.Vaizduoja atgimusią gamtą ir pražystantį pirmą ziedelį.
Vakarė Stunžėnaitė
,,Narcizų sodas“
Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis
1 klasė
Vakarė į savo stiklinį indą įbėrė žemių, miške susirado samanų ir jas išėmusi dailiai su šaknimis pasodino. Ant viršaus uždėjo savo gražiuosius akmenukus, pasodino keletą žolyčių ir narcizą, o parsinešusi namo palaistė. ,,Narcizų sode“ net yra gyventojų, ten gyvena skruzdėlytės ir sliekas!
Vilius Bražiūnas
Džiunglių miškai
Šv. Kazimiero progimnazija
3 klasė
"Norėjau ant palangės turėti gražų biomą. Medžiagą biomui radau savo kieme. Į stiklinį indą dėjau akmenukus, anglį, juodžemį, tada sodinau augalus ir puošiau akmenukais. Kurdamas biomą jaučiausi linksmai."
Vilius Jonaitis
“Driežo namai“
VšĮ Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinė mokykla
4 klasė
Rūpestis gamtos namais – augalija ir gyvūnija.
Vitas Čarkauskas
Desertas
PANEVĖŽIO "SAULĖTEKIO“ PROGIMNAZIJA
1 klasė
Darbui panaudotas stiklinė vaza, žemės, akmenukai, spalvotas smėlis, augalai.
Akvilė Krasimovaitė
„Mano mažas pasaulis“
Elektrėnų pradinė mokykla
3 klasė
Aniceta Vilčinskaitė
„Mano mažas pasaulis“
Elektrėnų pradinė mokykla
3 klasė
Arielė Lauraitytė
Mažasis miškelis
Šv. Kazimiero progimnazija
3 klasė
"Kurdama šį biomą įsivaizdavau mažą miškelį. Augaliukus dėliojau taip, kad jie primintų mano įsivaizduojamą mišką. Mano biomas sudarytas iš ankstyvų pavasario gėlių, žibučių ir snieguolių, samanų, kankorėžių, o, kad būtų įdomiau, dar įdėjau ir dvi sulipusias giliuko kepurytes. Žiūrėdama į šį biomą iš karto pralinksmėju. Valio! Man pavyko, nes biome prigijo gražūs augaliukai. To ir tikėjausi!"
Arijus Krutikovas
„GĖLYTĖ TARP KRIAUKLYČIŲ“
TRAKŲ R. RŪDIŠKIŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Darbelis skirtas praėjusią vasarą patirtiems įspūdžiams prisiminti, kai saulėtos dienos buvo praleižiamos Baltijos jūros paplūdimiuose, Nidos kopose. Atokiau nuo paplūdimio, augalų apsuptyje rasta kriauklelė primena, koks mielas ir gražus yra Lietuvos gamtovaizdis. Šis sukurtas darbelis - saujelė gamtos šalia manęs!
Arijus Skrielius
Sukurta Žemė
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
3 klasė
Gyveno kartą dinozauras vardu Tobis. Su juo gyveno sraigė. Jiems buvo linksma. Jie žaidė gaudynių, slėpynių. Jie gyveno ilgai ir laimingai.
Arijus Ulevičius
,,PANAKOTA KITAIP“
BALBIERIŠKIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
4 klasė
Į DESERTO INDELIUS PASODINAU PIRMUOSIUS DARŽELIO ŽYDINČIUS AUGALUS. VAZONĖLIUS SUDĖJAU Į TUŠČIĄ TORTO DĖŽĘ IR PRIPYLIAU SPALVOTŲ RUTULIUKŲ. ŠIS DARBELIS SKIRTAS MOTINOS DIENAI.
Armanda Bakutytė
„NAMUČIAI“
„VARPELIO“ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
Ant palangės kaupėsi iš pajūrio parvežti akmenėliai, o šalia liūdėjo maži žaisliukai. Sukūriau jiems namučius, iš akmenėlių, kriauklyčių ir žalių augalų, kad jaustųsi linksmai ir jaukiai – kaip ir aš.
Armandas Danilevičius
Pomidorų medis
Išlaužo pagrindinė mokykla
2 klasė
Aš mėgstu valgyti pomidorus, todėl nusprendžiau pasisodinti pomidorų medį. Po juo padėjau „kristalus“, kurie padės mano pomidorų medžiui užaugti dideliam.
Augustas Kazlauskas
Pandų pasaulis
ŠAKIŲ R. GRIŠKABŪDŽIO GIMNAZIJA
1 klasė
Ir žmonių pasaulis. Čia yra sudužusi mašina. Čia auga žolė ir dar gėlės. Smagu gyventi.
Augustas Strakšys
,,Dovana mamytei“
Panevėžio "Saulėtekio“ progimnazija
4 klasė
Naudota vasarą surinkti akmenukai, kriauklės, gintaras, žemės žiupsnelis, augalo šakelė, stiklinis indas
Austėja Bakanovaitė
„Mano mažas pasaulis“
Elektrėnų pradinė mokykla
3 klasė
Benas Aleksas Krasauskas
„Dovana mamai“
Panevėžio r. Dembavos progimnazija
3 klasė
Kartu su tėčiu nusipirkome ir susiradome gamtoje įvairių daiktų savo kūriniui sukurti. Gyvenu netoli parko, todėl rasti konkorėžių nebuvo sunku. Augalų gavau iš močiutės. Tada tik beliko pasitelkti fantaziją.
Benas Leistrumas
„Povandeninis pasaulis“
Klaipėdos Marijos Montessori mokykla-darželis
2 klasė
Norėčiau, kad vandenynų gelmėse pasaulis būtų toks žalias, švarus ir gražus kaip mano sukurtame akvariume.
Benita Milkevičiūtė
Spalvota diena
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija
2 klasė
Mažos kriauklytės, akmenėlių ir gėlytės draugystėprasidėjo vieną gražią dieną. Šią dieną pavadinau spalvota diena.
Danielius Mozūraitis
Po beržais
PRIENŲ RAJONO SKRIAUDŽIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Pasodinau savo augalus beržyne. Sodinau į atskirus stiklainius, nes augalų augimo sąlygos skirtingos.